AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

28 Finał WOŚP – ważne informacje

Wszystkie potwierdzone i akceptowane przez WOŚP metody wsparcia #wosp2020, które aktualnie trwają – znajdziecie na http://wspieraj.wosp.org.pl.  Podajcie tę informację dalej! Wykorzystaj wolny dzień na przegląd szafy! Nie zdążyłeś/aś zostać wolontariuszem?  Wciąż możesz do nas dołączyć i kwestować online!

Wśród form wsparcia WOŚP nie ma:
– Łańcuszków, w których przesyłane są serduszka
– Polubienia stron internetowych/facebokowych w zamian za przekazane dotacje

Wykorzystaj wolny dzień na przegląd szafy!

W tym roku każdy może zasilić puszkę w akcji z Ubrania do oddania razem zbieramy niezniszczoną odzież, która zasili cel #wosp2020.

Każdy kilogram to złotówka do puszki.

Możecie oddawać je przez stronę https://www.ubraniadooddania.pl/wosp lub przynosząc do sztabów z listy umieszczonej na stronie w opisie zbiórki.

Spakujcie ubrania do kartonów ważących min 10kg, max 30kg i klikając w „pomagam” zgłoście darowiznę, którą kurier odbierze za darmo.

Podpowiadamy —> karton o wym 50x40x30 cm pomieści min. 10 kg. Zgłaszać paczki przez stronę Ubrania do oddania możecie do 20 stycznia. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.

To co, robimy przegląd szaf i działamy? PODAJCIE DALEJ!

Nie zdążyłeś/aś zostać wolontariuszem?  Wciąż możesz do nas dołączyć i kwestować online!

Załóż eSkarbonkę od Mastercard na http://iwolontariusz.wosp.org.pl

Do tej pory WOŚP kupił 61 900 urządzeń medycznych!

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy znajdują się nasze sprzęty!

https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet?fbclid=IwAR3D7Hrki3_sULI9l8YIuIASXP1S2SNyI_4OEegggEBa0XpbLzom2UfOorM

Morąg:

Ogólne informacje

Zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
Należą do nich:

  • lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.
    Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.
    Ogólna chirurgia dziecięca
    W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz  skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.
    Potrzebny jest zarówno najnowocześniejszy i bardzo kosztowny sprzęt do operacji endoskopowych jak i edukacja zespołów zabiegowych.
    Konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii dziecięcej  jest prof. dr hab. Janusz Bohosiewicz, który będzie również ekspertem medycznym 28. Finału WOŚP.
    Kardiochirurgia dziecięca
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała 28 lat temu dla ratowania życia dzieci z wrodzonymi wadami serca. Dzisiaj, w 9 ośrodkach kardiochirurgii dziecięcej  w Polsce, wykonuje się rocznie ok. 2,5 tysiąca operacji serca u dzieci, w tym najbardziej  skomplikowane operacje u noworodków i dzieci z sercem jednokomorowym. Jesteśmy pod tym względem unikalnym krajem europejskim, a wyniki leczenia tych dzieci należą do najlepszych na świecie. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, w tym echokardiografów nowej generacji, urządzeń niezbędnych do operacji na otwartym sercu, przede wszystkim nowoczesnych aparatów do krążenia pozaustrojowego  oraz sprzętu na oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej.
    Neurochirurgia dziecięca
    W 7 ośrodkach neurochirurgii dziecięcej wykonuje się rocznie ok. 3 tysięcy operacji. Operacje mózgu u dzieci wymagają m. in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i  mikroskopię operacyjną. Najwyższą jakość tych zabiegów zapewniają mikroskopy z technologią 3D (trójwymiarową, tak zwane egzoskopy). Żaden ośrodek w Polsce takiego urządzenia nie posiada. Jego zakup i stosowanie w operacjach mózgu u dzieci zapewni najwyższą precyzję, zmniejszy uraz operacyjny  tkanek mózgu i poprawi wyniki leczenia.
    Naszym ekspertem w tej dziedzinie jest prof. dr hab. Marcin Roszkowski z IPCZD

(red./WOŚP)

error: Nie kopiuj!!!