5 Rajd „Szlakiem Morąskich Zabytków”

Za nami 5-ty już Pieszy Rajd Turystyczny „Szlakiem Morąskich Zabytków”! To już 5 lat, od kiedy plany i marzenia filarów naszego stowarzyszenia weszły w życie! Nasza LOT-owska ekipa przez ten czas włożyła wiele trudu, ale przede wszystkim chęci, aby zachęcić mieszkańców i turystów do poznawania wciąż na nowo naszej pięknej okolicy. Przez te wszystkie lata wspólnie łączyliśmy siły, aby promować lokalny patriotyzm i czynić nasze miasto i Gminę miejscem wartym odwiedzania. Kiedy patrzymy na tak licznie przybywających na nasze wydarzenia uczestników, wierzymy że nasze wysiłki się opłaciły – bardzo dziękujemy! V Pieszy Rajd Turystyczny „Szlakiem Morąskich Zabytków” tradycyjnie odbył się w drugiej połowie lipca – w tym roku 27 lipca!


Nasz sobotni Rajd, mimo nienastrajających optymistycznie warunków pogodowych, przyciągnął blisko 90 osób! Tradycyjnie większość stanowili morążanie, ale ogromnie nam miło, że również mieszkańcy wielu innych miast do nas dołączyli! Wszyscy razem, wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy najbardziej znane morąskie zabytki – bogaty w liczne zabytki i tajemnice kościół pw św. św. Piotra i Pawła, morąski ratusz w którym odwiedziliśmy muzeum w piwnicach oraz galerię, muzeum im. Herdera w Pałacu Dohnów, tajemniczy zamek krzyżacki. Spacerując po Starym Mieście „odwiedziliśmy” kilka nieistniejących już budynków, jak synagoga i browar. Nowością było odwiedzenie od środka zabytkowej wieży ciśnień przy ul.Dąbrowskiego! Oczywiście nie mogło zabraknąć charakterystycznego elementu naszych rajdów – wspólnego ogniska, po raz kolejny zorganizowanego na zamkowym dziedzińcu!

A jeszcze w tym sezonie, już w najbliższą niedzielę, zapraszamy do Łukty na Rajd Rowerowy Szczegółowe informacje znajdziecie na naszych profilach oraz bezpośrednio w naszej Informacji Turystycznej.

Rajd finansowany był z budżetu Gminy Morąg. (LOT Morąg)