Warmia i Mazury

50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów

Wykorzystując powołany na ten cel Fundusz Interwencyjny, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizuje pomoc dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Trafią do nich kolejnych 50 łóżek do intensywnej terapii i 10 respiratorów transportowych.

Fundacja poinformowała również o zamówieniu kolejnych 50 łóżek na stanowiska intensywnej terapii. To dodatkowa ilość, która zwiększy całościowy zakup takich łóżek do w sumie 200 sztuk. Ich dystrybucja rozpoczęła się dzisiaj, do szpitali w całej Polsce wyjechały pierwsze transporty z pierwszą transzą 50 łóżek.

Fundacja poinformowała o zakupie dodatkowych 10 respiratorów. Będą to respiratory transportowe, które uzupełnią wcześniejsze zamówienie 37 urządzeń stacjonarnych. Respiratory to jedne z najważniejszych urządzeń medycznych wykorzystywanych w ratowaniu życia i zdrowia osób chorych na COVID-19.

Na swoich stronach internetowych Fundacja opublikowała wykaz szpitali, które otrzymają pierwszą transzę 250 tysięcy trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Takich maseczek w sumie Fundacja zamówiła milion sztuk. Kolejne transze będą wysyłane w najbliższych dniach. Fundacja opublikowała także wykaz szpitali, które otrzymają pierwsze 57 ze 157 zamówionych przez Orkiestrę kardiomonitorów.

Wykaz wsparcia, jakiego Fundacja udzieliła polskim szpitalom, znajduje się na tej stronie internetowej.

(WOŚP)

error: Nie kopiuj!!!