500 + w rozszerzonej formule. Spotkanie w Morągu

Już od 1 lipca program Rodzina 500 plus zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Rozszerzenie formuły programu to również olbrzymie wyzwanie przede wszystkim dla samorządów, które obsługują program. Kampania „500plus+” dotrze także do Morąga 26 czerwca (środa), w godz. 11-13, parking MOPS, ul. Dworcowa 9.

To także nowe wyzwanie dla administracji rządowej w terenie. Intencją ustawodawcy jest, aby nowy program jak najszybciej i jak najsprawniej dotarł do mieszkańców poszczególnych regionów – bezpośrednich beneficjentów. W związku z tym w dniach od 24 czerwca do 31 lipca do miast powiatowych i miejscowości gminnych wyruszą busy z akcją informacyjną 500 Plus+. Odwiedzający te ośrodki pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego będą służyli informacją i pomocą osobom zainteresowanym skorzystaniem z programu.

Jak wiadomo od 1 lipca będzie możliwe złożenia wniosku o przyznanie świadczenia za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Ta forma aplikowania o świadczenie cieszy się wyjątkową popularnością, a liczba osób korzystających z niej systematycznie rośnie. Przy tej czynności będzie można również wykorzystać punkt e-informacji.

(MOPS Morąg)