80-latek trafił do aresztu bo znowu znęcał się nad żoną

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 80- letniego mieszkańca Morąga, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 80-latek niedawno opuścił zakład karny. Teraz za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

W miniony czwartek (07.03.2019r.) do morąskiego dzielnicowego przyszła kobieta i opowiedziała mu o tym, że jej 80-letni mąż,  który kilka miesięcy temu opuścił zakład karny znowu się nad nią znęca. Mężczyzna miał m.in. wyzywać kobietę, poniżać ją i straszyć, że pozbawi ją życia. Naganne zachowanie sprawcy przemocy domowej  poprzedzone było spożywaniem alkoholu. Dzielnicowy wszczął procedurę Niebieskiej Karty, a dalej sprawą zajęli się morąscy kryminalni. Mundurowi w piątek (08.03.2019r.) zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnym areszcie. 80-letni mieszkaniec Morąga ponownie usłyszał zarzut znęcania się nad swoją żoną.

Zachowanie sprawcy, jego poprzednia karalność i zebrany w sprawie materiał dowodowy był na tyle mocny, że już następnego dnia sąd orzekł o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o przemoc 80-latka. (KPP Ostróda)