AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Adoptuj Zbożniaczka ze schroniska

W związku z epidemią Covid -19 Schronisko dla Zwierząt w miejscowości Zbożne nadal pozostaje zamknięte dla odwiedzających do odwołania, ma to na celu zapewnienie ciągłości opieki nad zwierzętami i ochrona zdrowia pracowników. Wolontariat nadal odbywa się na zasadzie zamkniętej, tylko i wyłącznie dla stałych wolontariuszy.  Jeśli chcesz adoptować Zbożniaczka to odwiedź stronę na Facebooku „Schronisko Zbożne – wolontariat „, otwórz zakładkę Galeria, w której znajdziesz wszystkie psiaki i kociaki gotowe do adopcji.

Oprócz zdjęć znajduje się tam opis danego zwierzaka. Pamiętaj, nie kieruj się tylko wyglądem, ale także charakterem, by jak najlepiej dopasować psa / kota do Twojej rodziny.

Następnie wyślij meila na adres schroniskozbozne@gmail.com z prośbą o przesłanie ankiety przedadopcyjnej, podając imię psa /kota, którym jesteś zainteresowany. Po otrzymaniu i wypełnieniu ankiety odeślij ją z powrotem.

Po rozpatrzeniu ankiety oddzwonimy do Ciebie i umówimy na spotkanie zapoznawcze z wybranym psiakiem konkretnego dnia o konkretnej godzinie. Schronisko zastrzega sobie prawo do odmowy adopcji bez podania przyczyny. Pamiętaj o tym, że przebywając na terenie naszego Schroniska musisz zawsze nosić maseczkę.

Jeśli będziesz przekonany co do swojego wyboru, a my nie będziemy mieć żadnych zastrzeżeń co do warunków, które mu chcesz zaoferować, podpiszemy umowę adopcyjną.

UWAGA! W przypadku adopcji kota należy mieć ze sobą transporterek. W przypadku adopcji psa – obroże oraz smycz.

Adopcje w naszym schronisku są bezpłatne, jednak przekazanie darowizny pozwoli nam na przygotowanie kolejnych zwierząt do adopcji.

ZWIERZĘTA ZE SCHRONISKA WYDAWANE SĄ WYŁĄCZNIE OSOBOM PEŁNOLETNIM ORAZ TRZEŹWYM!

Jeżeli więc jesteś niepełnoletni, zaczekaj aż ukończysz 18 lat lub namów swoich rodziców, by przyszli razem z Tobą. Jeżeli jesteś nietrzeźwy, zaczekaj do następnego dnia- być może chęć posiadania psa Cię opuści.
Zwierzę w naszym domu obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to dziś towar niezwykle rzadki i cenny. Kontakt z psem lub kotem, to doskonałe lekarstwo na smutek i samotność.
Towarzystwo czworonożnego przyjaciela bardzo wzbogaci zabawy naszych dzieci, a nas zmusi do codziennych, jakże zdrowych spacerów. Obecność zwierzaka złagodzi i ogrzeje atmosferę w domu. Pies skutecznie odstraszy złodzieja, może też obronić nas przed napastnikiem…

Ale…

Zanim zdecydujesz się przyjąć do swojego domu zwierzę, dobrze się zastanów.

Bądź odpowiedzialny
Pomyśl czy jesteś w stanie

– dobrze karmić i poić zwierzę każdego dnia,
– zapewnić psu dość długie spacery, minimum trzy razy dziennie,
– jeżeli pies ma pilnować Twojego domu, zaopatrzyć go w wygodną, ciepłą budę, ogrodzony kojec, stały dostęp do wody i karmę,
– profilaktycznie szczepić psa lub kota, a kiedy zachoruje pójść z nim do lekarza weterynarii,
– zapewnić mu czas na pielęgnację i wspólną zabawę,
– zabezpieczyć zwierzę przed niepotrzebnym rozmnażaniem.

Pies lub kot, mogą żyć kilkanaście lat i przez cały ten czas potrzebują Twojej opieki i pomocy.

Jeżeli już zdecydowałeś się wziąć psa lub kota ze schroniska, Witamy Cię bardzo serdecznie. O czym musisz pamiętać?

 1. Sprawdź w jakich godzinach wydawane są zwierzęta, abyś nie przyjechał niepotrzebnie.
  2. Zarezerwuj sobie co najmniej dwie godziny, abyś mógł spokojnie wybrać sobie zwierzaka dla siebie i załatwić formalności.
  3. Pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem, będzie on niezbędny przy spisywaniu umowy adopcyjnej.
  4. Zabierz ze sobą smycz i obrożę dla psa, kocyk dla szczeniaka lub koszyk czy torbę dla kota.
  5. Nie zapomnij o niewielkiej kwocie pieniędzy na opłatę adopcyjną (kwota dobrowolna).
  6. Zwierzęta w Schronisku są przeważnie nierasowe. Jeżeli zależy Ci, wyłącznie na rasowym psie lub kocie, nie marnuj czasu przyjeżdżając do nas. Udaj się od razu do hodowcy.

Jaki zwierzak pasuje do Ciebie?

Zanim zaczniesz wybierać psa lub kota zastanów się. Psom małym, pokojowym wystarczy zupełnie miejsce w mieszkaniu, w bloku, duży pies lepiej czuje się w domu z ogrodem. Może także mieszkać w bloku, ale wtedy musi dużo biegać na spacerach. Delikatny gładkowłosy pies nie może mieszkać w budzie, musi mieć ciepłe miejsce w mieszkaniu. Jeżeli pies ma być przyjacielem dziecka, lepiej wziąć młodego psa, będzie on chętny do szalonych zabaw. Do osoby starszej i zrównoważonej pasuje pies lub kot w średnim wieku lub starszy. Takie starsze zwierzęta, wbrew obiegowym opiniom doskonale się przyzwyczajają i są wspaniałymi przyjaciółmi na wiele lat.

Pobierz kartę adopcji

(Schronisko Zbożne- wolontariat/ PO Morąg)

error: Nie kopiuj!!!