Warmia i Mazury

Akcja “Hazard? Nie daj się wciągnąć!” ruszyła z rozmachem

W roku szkolnym 2021/2022 ruszyła kolejna edycja akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Trenerzy z IAS Olsztyn spotkali się z niemal tysiącem uczniów z warmińsko-mazurskich szkół.

Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Ma również pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. Akcja skierowana jest do uczniów klas 7, 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.

Do prowadzenia zajęć w ramach kampanii, w olsztyńskiej Izbie Administracji Skarbowej zgłosiło się 14 trenerów, którzy spotykają się z młodzieżą i nauczycielami w szkołach na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Po niespełna dwóch miesiącach możemy mówić o wielkim sukcesie, zarówno pod względem ilości uczniów, którzy uczestniczyli w prelekcjach, jak i pod względem poziomu prowadzonych zajęć. Dotychczas nasi trenerzy spotkali się z niemal tysiącem uczniów .

Otrzymujemy liczne podziękowania na ręce Dyrektora IAS w Olsztynie, za bardzo ciekawe i prowadzone z ogromnym zaangażowaniem zajęcia. Dzięki prelekcjom rośnie świadomość  uczniów na temat zagrożeń, jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Nasi trenerzy wyczerpująco odpowiadają na pytania młodzieży i wyjaśniają ich wątpliwości.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!