AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Akcja poboru krwi 28 LUTEGO 2025 w Morągu

W piątek, 28 lutego w Morągu w Morąskim Domu Kultury planowana jest akcja poboru krwi.

Akcja poboru krwi to ważne wydarzenie, które ma na celu zbieranie krwi od dawców w celu uzupełnienia zapasów w bankach krwi. Tego rodzaju akcje są niezwykle istotne, ponieważ krew jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu szpitali, a także podczas sytuacji kryzysowych, takich jak wypadki, operacje chirurgiczne czy leczenie chorób przewlekłych. Pobieranie krwi odbywa się zazwyczaj w specjalnie przystosowanych do tego miejscach, takich jak centra krwiodawstwa, szpitale lub mobilne punkty poboru krwi. Każda osoba, która spełnia odpowiednie kryteria zdrowotne, może zostać dawcą krwi, pomagając tym samym ratować życie innych. Akcje te są również doskonałą okazją do edukacji społeczeństwa na temat znaczenia krwiodawstwa i zachęcania nowych dawców do udziału.

(red./UM Morąg)