Aktywna Rodzina- festyn w szkole w Żabim Rogu

W Szkole Podstawowej w Żabim Rogu odbył się Rodzinny Festyn. Zorganizowana z dużym rozmachem impreza była fantastycznym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Oprócz wspaniałej zabawy oraz  integracji społeczności szkolnej organizatorom przyświecał cel główny: zebranie funduszy na plac zabaw, którego szkoła nie posiada.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Młodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Przygotowano loterię fantową z niezliczona ilością nagród, kiermasz ciast oraz zdrowej żywności, a także taniej książki. Uczestnicy mogli skorzystać z kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie mogło zabraknąć cukrowej waty oraz popcornu – tak lubianych przez dzieci. Licytowano atrakcyjne nagrody przekazane przez sponsorów. Nie lada atrakcje przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna w Żabim Rogu, strażacy grillowali kiełbaski, ale największą frajdę sprawili dzieciom, gdyż w tak upalny dzień, rozstawili na środku placu kurtynę wodną. W festyn włączyło się także wojsko, organizując ciekawe pokazy broni. Występy dzieci i młodzieży były okazją do zaprezentowania rodzinom talentów uczniów.

Festyn stał się doskonałą okazją do tego, aby podsumować projekt UNICEF, w którym szkoła brała udział „Szkoła z prawami dziecka”. Uczniowie wręczyli Odznaki Szeryfa Praw Dziecka, tym, którzy w wyjątkowy sposób dbają o prawa najmłodszych. Wyróżnienia otrzymali: Mirosława Mała- sołtys Żabiego Rogu, Katarzyna Malinowska- instruktor świetlicy w Słoneczniku oraz nauczyciele: Jerzy Wilk, Marcin Zmiarowski, Przemysław Dobosz.

W organizację imprezy włączyło się mnóstwo osób: rodzice, nauczyciele oraz pracownicy  szkoły, Szkolne Koło Wolontariatu, straż, wojsko i sponsorzy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich ten dzień był naprawdę wyjątkowy, udało się przy tym zebrać pokaźną sumę, wspomoże ona  budowę placu, który powstanie już wkrótce.

Zgodnie z oczekiwaniami rodziców i dzieci szkoła planuje już kolejny festyn. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem impreza przyciągnie coraz większą liczbę osób i na stałe zostanie wpisana w kalendarz głównych wydarzeń regionu.

(SP Żabi Róg)