Aktywnie przywitaj lato na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach początek lata oferuje wiele propozycji dla zwolenników różnych form aktywności fizycznej. Od 14 do 23 czerwca 2019 roku zaplanowano imprezy dla m.in.: żeglarzy, wioślarzy, biegaczy, tenisistów, kolarzy i jeźdźców. Kto nie w nich weźmie udziału, może pokibicować innym.

W dniach 14-16 czerwca w Giżycku odbędą się Regaty o Puchar Trzech Ryb. Bazą zawodów w klasie Optimist rozgrywanych na jeziorze Niegocin będzie Port Ekomarina. W regatach wezmą udział młodzi żeglarze, dla których stanowią one eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

15 czerwca o godz. 11.00 w Ełku wystartują X Wyścigi Smoczych Łodzi. Zawodnicy wypłyną na Jezioro Ełckie z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Drużyny uczestniczące w zawodach będą się składały z dziesięciu wioślarzy oraz bębniarza.

Tego samego dnia w Ławicach zaplanowano V Bieg o Puchar Wójta Gminy Iława. Trasa biegu głównego będzie liczyła 8 km (start o godz. 12.00 przy sklepie). Poza tym zostaną rozegrane biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 200 m, 400 m i 3 km. Zapisy na miejscu od godz. 11.00.

15 i 16 czerwca w Olsztynie zostanie rozegrany I Turniej Tenisa Plażowego. Zawody tej widowiskowej dyscypliny będzie gościło Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”. Weźmie w nich udział czołówka rankingu ITF, w tym zawodnicy z Polski, Grecji, Francji, Słowacji, Włoch i Łotwy.

16 czerwca w Ełku odbędzie się maraton „Rowery na orientację”, Start i metę wyznaczono w pobliżu ośrodka Malinówka. Zaplanowano dwa dystanse: 100 km (start o godz. 9.00) i 50 km (start o godz. 11.00). Trasy wytyczono drogami polnymi i leśnymi w kierunku Połomu i Świętajna.

Tego samego dnia w Sulimach zostaną rozegrane Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy Giżycko. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00, a w jej ramach przewidziano również konkursy, animacje, przejażdżki kucykiem i bryczką oraz inne rodzinne atrakcje.

22 czerwca o godz. 22.00 zaplanowano start I Olsztyńskiego Biegu Świętojańskiego. Na trasy biegu głównego (10 km) i biegu sztafetowego (4 x 1,5 km) zawodnicy wyruszą spod Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” w Olsztynie. Z atrakcji imprezy będzie można korzystać od godz. 20.00.

Na 23 czerwca w Mikołajkach odbędzie się kolejny etap cyklu Milko Mazury MTB pod nazwą „W krainie Króla Sielaw”. Zawodnicy będą startowali z placu Wolności. Starty na dystansach Pro (84 km), Expert (56 km) i Hobby (28 km) zaplanowano odpowiednio na godz. 11.30, 11.45 i 11.55. Wcześniej odbędą się wyścigi dla dzieci.

(wwim)