Warmia i Mazury

Aktywny samorząd – przyjmowanie zgłoszeń

Program „Aktywny Samorząd” skierowany jest do osób niepełnosprawnych i dotyczy wsparcia finansowego. Zgłoszenia przyjmowane są w trzech terminach – w zależności od modułów.

Jest to pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, zakupie sprzętu elektronicznego, wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym czy protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne.

To także pomoc w utrzymywaniu aktywności zawodowej oraz w uzyskaniu wyższego wykształcenia osobom uczącym się w szkole policealnej, w kolegium lub szkole wyższej.

Beneficjentami ogólnopolskiego programu są samorządy na poziomie powiatowym, dla których środki pochodzące z programu są uzupełnieniem ich działań w ramach zadania własnego – wsparcia osób niepełnosprawnych.

Fundusz zagwarantował rekordowy budżet na realizację programu, który wynosi 181,5 mln zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do:
– 31 marca 2020 – termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w Module II w ramach roku szkolnego/akademickiego 2019/2020,
– 31 sierpnia 2020 – termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w Module I,
– 10 października 2020 – termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w Module II w ramach roku szkolnego/akademickiego 2020/2021.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!