AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Anioły i Archanioły” Zofii Teresy Bielskiej w bibliotece

Do 10.06.2021 w Galerii Lokalnych Artystów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu oglądać można wystawę „Anioły i Archanioły” Zofii Teresy Bielskiej. Przy tworzeniu swoich prac artystka inspirowała się ilustracjami z książki „W obecności aniołów” E. Lonnie Melashenko i Timothy’ego E. Crosby.  

Autorka  urodziła się w Morągu. Jest  artystą-amatorem. Przez 12 lat pracowała jako dekorator dwóch morąskich spółdzielni. „Anioły i Archanioły” to ósma wystawa w dorobku artystki.

Poprzednie ekspozycje:
08.12.2005 r. – wystawa malarstwa sakralnego „Bóg między nami cz. I” – Morąski Dom Kultury (pod kierunkiem ks. Piotra Sochy),
2009 r. – wystawa „Pejzaże i kwiaty” – Biblioteka Pedagogiczna w Morągu,
2009 r. wystawa zbiorowa malarstwa sakralnego – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
2010 r. – wystawa zbiorowa „Pejzaże i kwiaty” (z Uniwersytetem Trzeciego Wieku),
13.04.2012 r. – wystawa malarstwa sakralnego – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
16.09.2013 r. – wystawa malarstwa „Pejzaże, kwiaty i portrety” – Galeria w Ratuszu Miejskim, Morąg,
09.10.2018 r. – wystawa malarstwa „Bóg między nami”, „Cztery pory roku” oraz „Pejzaże, kwiaty i portrety” – Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

– Wszystkie obrazy wchodzące w skład mojej najnowszej ekspozycji są na sprzedaż, a uzyskane środki będą przeznaczone na moje kosztowne leczenie ponowotworowe:  uzupełniające, ochronne i odpłatne; na zastrzyki i dodatkowe leki. Jeżeli będę mogła sprzedać chociaż część obrazów, to serdecznie dziękuję za okazaną mi pomoc –mówi Zofia T. Bielska.

(MBP Morąg/red.)

error: Nie kopiuj!!!