Ankieta o jakości świadczonych usług w pasażerskich przewozach kolejowych w Polsce

Urząd Transportu Kolejowego przygotował interaktywną ankietę, której głównym celem jest pozyskanie opinii pasażerów kolei o jakości świadczonych usług w pasażerskich przewozach kolejowych w Polsce.

Badanie składające się z kilkudziesięciu pytań pozwoli na określenie obszarów, które zdaniem pasażerów wymagają największej poprawy. Dane te będą również cennym źródłem informacji dla Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, m. in. podczas opiniowania planów transportowych oraz umów o świadczenie usług publicznych (PSC), przygotowywanych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego.

Ankietę można wypełnić na stronie, pod poniższym linkiem:

https://utk.gov.pl/pl/wolnytekst/12304,Ankieta.html

Ankieta będzie dostępna do 15 lipca br.
W formularzu można dokonać oceny punktowej oraz – w pytaniach otwartych – wyrazić własne zdanie na temat m. in. dostępności i sprzedaży biletów, komfortu podróży, jakości obsługi, bezpieczeństwa, oferty przewozowej i rozpatrywana reklamacji. Część kwestionariusza poświęcona jest również udogodnieniom dla osób z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej możliwości poruszania się.
Wyniki badania zostaną podsumowane w specjalnym raporcie, który zostanie Państwu przekazany oraz opublikowany na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego.  (Polregio)