Warmia i Mazury

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 58- latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas wizyty u znajomego zaatakował go drewnianą nogą od stołu. Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami ciała i złamaniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24.02.2020). Około godz. 14:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w jednym z mieszkań w Miłomłynie. Jak ustalili policjanci, napastnik bił pokrzywdzonego drewnianą nogą od stołu po głowie i całym ciele, powodując u niego liczne obrażenia, m.in. złamanie żeber, złamanie kości czaszki i uszkodzenie kręgosłupa.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Trafił on do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz liczne, ciężkie obrażenia pokrzywdzonego sprawiły, że podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa.

58-latek został przesłuchany. Jak tłumaczył, nocował u swojego znajomego, wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia. Podejrzany przyznał się, że pobił kolegę drewnianą nogą od stołu ale nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Kilkukrotnie zmieniał wersję wydarzeń.

Sąd zastosował wobec 58-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!