Artystyczny sukces morąskiego UTW w kraju

Podczas XII JUWENALIÓW III WIEKU, które organizuje w Warszawie Fundacja AVE: Zespół teatralny Post Scriptum z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu zdobył  I miejsce w Polsce, w kategorii teatr amatorski. Również I miejsce wytańczył podczas tego samego wydarzenia zespół Babie Lato z UTW w Morągu.


Słuchacze UTW z Morąga pokazali w stolicy spektakl „ Umarł mąż, ale już mu lepiej”.

– Premiera  sztuki według tekstu Izabeli Degorskiej odbyła się w czerwcu br. w Morąskim Domu Kultury. Ta nagroda w Warszawie, to ukoronowanie naszej 13-letniej pracy w „Post Scriptum”. Gratuluję wszystkim aktorom – powiedziała nam Krystyna Horbacz, która pracuje ze słuchaczami UTW w Morągu.

Kolejne I miejsce podczas imprezy wytańczyły panie z zespołu Babiego Lata z UTW w Morągu, które w Warszawie zatańczyły walc angielski „Pod dachami Paryża”. Słuchaczki do występu przygotował Grzegorz Łabacz, instruktor tańca z Olsztyna.

Tysiące seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski przyjeżdża każdego roku do Warszawy, gdzie prezentują się śpiewająco solowo, chóralnie, zespołowo,  pokazują sztuki teatralne, a nawet tańczą.

Przed wyjazdem do stolicy, podczas  III Jarockiego Festiwalu Tanecznego w kategorii Taniec Towarzyski Zespoły Solo I miejsce zdobył zespół LATINO TEAM Z UTW w Morągu. Panie do występu przygotowała Agnieszka Grzymowska, instruktor tańca z Morąga. Podczas tej samej imprezy II miejsce zajął zespół Babie Lato z UTW w Morągu.

(red./fot. arch. UTW Morąg)