Warmia i Mazury

Auto bez przeglądu i ubezpieczenia, kierowca pijany i bez uprawnień

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem racjonalnego myślenia wykazał się 29- latek, który pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę nieubezpieczonego samochodu bez aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Przykładem może być 29- letni kierowca forda, który kierował autem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Gdyby tego było mało, pojazd którym się poruszał nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. 29- latek został wyeliminowany z ruchu dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!