AktualnościHALO MORĄG

Auto osobowe dachowało na Żeromskiego

Jak informuje nas mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowy ostródzkiej policji: z nieznanych przyczyn kierowca opla vectry jadący od strony Miłakowa w kierunku Morąga zjechał na drugi pas ruchu, uderzył w barierki i dachował. Zostały poszkodowane 2 osoby: kobieta z urazem głowy została zebrana helikopterem LPR do szpitala, natomiast mężczyzna z urazem kręgosłupa karetką również trafił do szpitala.

– Na chwilę obecną na miejscu pracują policyjni technicy, przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia, którzy podają różne wersje zdarzenia: jedna mówi, że auto uciekało przed zderzeniem z innym pojazdem, druga, że kierowca stracił panowanie nad samochodem, uderzył w barierki i dachował. Policjanci muszą ustalić stan faktyczny tego zdarzenia oraz przede wszystkim, kto kierował pojazdem – wyjaśnia mł. asp. Anna Balińska.
Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielali strażacy( w czasie wolnym od służby), który wtedy tą drogą przejeżdżali:  st. ogn. Paweł Jakusik i ogn. Wiktor Marchlewicz z KP PSP w Ostródzie.
Na miejscu pracują policjanci, aby szczegółowo wyjaśnić przebieg tego zdarzenia.

Komunikat KP PSP Ostróda:

Kilka minut przed godziną 15:00, 4 czerwca doszło do poważnego wypadku drogowego w Morągu. Na ulicy Żeromskiego dachował osobowy opel, którym podróżowały dwie osoby. Wypadek zgłosili do centrum powiadamiania ratunkowego dwaj strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy w czasie wolnym od służby przejeżdżali tą ulicą. Bez wahania st. ogn. Paweł Jakusik i ogn. Wiktor Marchlewicz pośpieszyli z pomocą uwięzionej w pojeździe kobiecie oraz mężczyźnie, który obok auta tracił już przytomność. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanym pomocy medycznej i monitorowali ich parametry życiowe do momentu przyjazdu służb ratowniczych. Z morąskiej JRG wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz rozpoznawczo ratowniczy. Ponadto dyspozycję wyjazdu otrzymała wojskowa straż pożarna z Morąga. Strażacy wydobyli z rozbitego auta nieprzytomną, ciężko ranną kobietę. Miała poważne obrażenia głowy. Została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala. Poszkodowanego mężczyznę z podejrzeniem urazu kręgosłupa, ambulansem także zabrano do szpitala. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym oraz operację lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w rejonie wypadku zablokowana była kilkadziesiąt minut – opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański.

Komunikat policji w sprawie wypadku:

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.06) około godz. 15:00 na ul. Żeromskiego w Morągu. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kobieta kierująca oplem podczas wykonywania manewru wymijania z innym pojazdem z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze gdzie uderzyła w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Następnie auto dachowało. Kobieta z obrażeniami głowy została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Wraz z nią podróżował mężczyzna, który również wymagał pomocy lekarskiej.

Na miejscu wypadku pracował również technik kryminalistyki. Trwa ustalanie przyczyn oraz wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

(red./fot. kpt. Bogdan Grzymowicz)

error: Nie kopiuj!!!