AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Badania diagnostyczne COVID19 w Olsztynie

Onkologiczna Pracownia Molekularna sp z o.o.  w Olsztynie od dnia 6 kwietnia 2020 będzie prowadziła diagnostykę choroby COVID19 metodą Real Time PCR w oparciu o wielogenowe testy zgodne z wymogami WHO.

– Posiadane zasoby jak wyposażenie, personel, a także wiedza i doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju analiz umożliwiły zgłoszenie tej placówki medycznej do rejestru sieci placówek mogących wykonywać badania i prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia o nazwie COVID.

Posiadamy także kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie diagnostyki predyspozycji genetycznych do ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej oraz badań niezbędnych do zastosowania procedury terapii skojarzonej – mówi  Adam Żmudziński, prezes Onkologicznej Pracowni Molekularnej sp z o.o.  w Olsztynie.

Ze względu na włączenie placówki do systemu, skutecznie wspomaga ona system diagnostyki  choroby COVID19, który oparty jest na laboratoriach Wojewódzkich Stacji Sanitarno Epidemiologicznych.

Współpracuje ze:

Szpitalami jednoimiennymi – zakaźnymi

Szpitalami wieloprofilowymi

Wojewódzką Stacją Sanitarno Epidemiologiczną

Mamy możliwość wykonywania analiz dla pacjentów prywatnych.

W chwili obecnej laboratorium będzie wykonywać ok 100 analiz dziennie.

– Jeżeli to będzie wymagane, placówka jest w stanie zwiekszyć przepustowość do 400 testów dziennie. Jest to bardzo istotne w ograniczeniu szarzenia się epidemii, a także skraca czas trwania kwarantanny personelu medycznego w przypadku podejrzenia kontaktu z osobą zakażoną – wyjaśnia Adam Żmudziński i dodaje: – Laboratorium nie posiada w tej chwili specjalistycznego punktu poboru prób i do czasu kiedy taki punkt nie powstanie nie będą wykonywane badania prywatne. Poinformujemy Państwa w momencie uruchomienia specjalistycznego punktu poboru prób.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!