Warmia i Mazury

Bądź jak Arkadiusz. Zostań wolontariuszem Banku Żywności w Olsztynie

Nie ważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Ważne jest twoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Możesz dołączyć do grona wolontariuszy, którzy wspierają Bank Żywności w Olsztynie.

Na zdjęciu widzicie Arkadiusza, który właśnie zrobił sobie odpoczynek od pracy w korporacji. Nadrobił zaległe sprawy, uporządkował bieżące zadania i stanął przed perspektywą powrotu do dawnych zajęć – Pomyślałem jednak, że mam jeszcze trochę czasu i mógłbym podziałać, jako wolontariusz – wyjaśnia. – W pierwszej chwili chciałem iść do schroniska dla zwierząt, ale obawiałem się, że z połową tego schroniska wrócę do domu… Potem rozważałem działanie w partii politycznej, ale to grząski grunt. I wtedy trafiłem na Bank Żywności. Podjąłem decyzję, że przyjdę do Was, spróbuję i dowiem się, czy moje umiejętności mogą być dla was przydatne.

Pierwszego dnia Arkadiusz wybrał się na codzienny pozysk żywności od sieci handlowych i obejrzał magazyny Banku. Po jakimś czasie sam wybrał się w poranny kurs po sklepach i całkiem nieźle mu poszło. Wkrótce będzie dzielił się swoimi umiejętnościami sprzedażowymi z pracownikami bankowej Kuźni Społecznej.

– Wielu zadań banku nie zrealizowalibyśmy bez udziału wolontariuszy – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka promocji i komunikacji Banku Żywności w Olsztynie. –  Dzięki nim poszerzamy pole działania i docieramy do większej liczby miejsc i organizacji. Często też pojawiają się u nas wolontariusze, jak Arkadiusz, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe, które możemy wykorzystać na kilku płaszczyznach. Na takiej współpracy korzystają obie strony.

Jeśli chcecie, jak Arek, dołączyć do tego zespołu, to nic prostszego. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia jak nowy wolontariusz. Liczy się zaangażowanie i chęć do pracy. Bank poszukuje wsparcia na różnych polach: do pracy w magazynie przy żywności pozyskiwanej codziennie lub tej dystrybuowanej systemowo z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, przy organizacji wydarzeń, zbiórek i pozyskiwaniu żywności, która też może być pozyskiwana zdalnie.

Zainteresowani wolontariatem?

Piszcie na adres: jolanta.markiewicz@bankizywnosci.pl

(red./ Bank Żywności w Olsztynie)

 

error: Nie kopiuj!!!