„Barwy mojego świata” w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na do oglądania wystawy rysunku oraz malarstwa Ewy Frąckiewicz pt. „Barwy mojego świata”, która dostępna jest w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 do 31 sierpnia 2019 r. w godzinach otwarcia działu. Zapraszamy również na wernisaż wystawy, który odbędzie się 6 sierpnia o godz. 17:00.

Artystka jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dyplom artystyczny obroniła w roku 2000 w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka. Czas jaki pani Ewa poświęciła po studiach sztuce to jednak nie grafika warsztatowa lecz rysunek i malarstwo, głównie ze względów na trudność w utworzeniu własnej pracowni graficznej. Czas ten dzieliła oczywiście z pracą więc nie było w tym systematyczności. Jednak myśl o powrocie do rysowania i malowania nachodziła panią Ewę co jakiś czas i wtedy zasiadała do sztalugi. Zdarzały jej się również „czasy chude”, bez żadnych działań artystycznych. Kilka ostatnich lat dość mocno zajęła artystkę działalność rękodzielnicza, którą z resztą bardzo lubi. Tworzenie różnych przedmiotów i dekoracji ze starych desek, ozdabianie bombek i jajek wielkanocnych to coś, co pewnie zostanie z nią na zawsze.

W obecnej chwili jednak główny nacisk pani Ewa kładzie na powrót do malowania i rysowania. Głównym medium do niedawna były dla niej kredki i farby akrylowe. Od stycznia tego roku spróbowała rysunku suchymi pastelami i pochłonęły ją całkowicie. Przynajmniej na razie. Miękkość, delikatność faktury, efekt aksamitnej powierzchni po ukończeniu rysunku, to coś co ją w nich ujęło. Różnorodność tematów wynika z tego, że pani Ewa nie zakłada trzymania się tylko pejzażu czy tylko architektury. Lubi zmieniać tematykę i to daje jej również szansę pracy nad różnymi aspektami rysunku. Artystka uważa, że przede nią jeszcze sporo nauki i odkrywania możliwości tej techniki. Na wystawie jaką będziecie mieli Państwo możliwość zobaczyć, znajduje się również kilka innych prac, z wcześniejszego okresu. Miniaturki malowane akrylami oraz kilka rysunków kredkami, ołówkiem i pastelami olejnymi.

W trakcie wernisażu będzie można zdobyć naklejkę specjalną w ramach akcji Gram z biblioteką. (MBP Morąg)