Bez powodu niszczył napotkane mienie oraz bił przypadkowe osoby. 24-latek został tymczasowo aresztowany

Do policyjnej celi trafił 24-latek, który od jakiegoś czasu niszczył bez powodu cudze mienie. Mężczyzna ma na swoim koncie również naruszenie nietykalności cielesnej oraz pobicie, których dokonał w warunkach tzw. recydywy. Przydatny w sprawie okazał się monitoring. 24-latek usłyszał już 3 zarzuty. Policjanci wraz z prokuratorem złożyli do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu mieszaniec gminy Ostróda najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Od jakiegoś czasu ostródzcy kryminalni pracowali nad sprawą pobicia mężczyzny przy ulicy 11 listopada oraz wybicia szyby w jednym ze sklepów na ul. Sienkiewicza w Ostródzie, do których doszło w lipcu br. Jednym z etapów pracy policjantów była analiza zapisów nagrań z różnych kamer monitoringu. Okazało się, że za oba czyny odpowiada ten sam mężczyzna. W miniony wtorek 24-letni mieszkaniec gminy Ostróda trafił do policyjnej celi. Analizując zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna 31 lipca br. na tej samej ulicy bez powodu uderzył w twarz kobietę.

Wczoraj 24-latek usłyszał trzy zarzuty. Podczas przesłuchania przyznał się tylko do jednego z nich – wybicia szyby w sklepie. Policjanci wraz z prokuratorem wystosowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Dzisiaj sąd zdecydował, że mieszkaniec gminy Ostróda najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne czyny, w tym uszkodzenie przypadkowo napotkanych aut.

(KPP Ostróda)