„Bezpieczna kobieta- obroń się sama”- zajęcia z samoobrony dla kobiet

Ostródzcy policjanci przeprowadzili warsztaty z samoobrony dla kobiet. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Dom Kultury „Jedność” i cieszyło się dużym zainteresowaniem pań w każdym wieku.

W Domu Kultury „Jedność” w Ostródzie policjanci przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla kobiet. Celem warsztatów było podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkanek naszej gminy oraz nauka podstawowych chwytów obezwładniających. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej. W krótkim wystąpieniu policjantów uczestniczki zapoznały się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi w celu uniknięcia różnego rodzaju zagrożenia.
Następnie rozpoczęła się intensywna rozgrzewka. Najciekawsze były jednak zajęcia praktyczne przeprowadzone przez policyjnych instruktorów taktyk i technik policyjnych interwencji. Funkcjonariusze zaprezentowali szereg praktycznych metod samoobrony oraz sposobów zachowania się w sytuacjach trudnych. Panie miały okazję nauczyć się podstawowych chwytów obezwładniających. Uczestniczki nauczyły się nie tylko szybko reagować ale również prawidłowo oceniać zagrożenie i bronić się adekwatnie do ataku.
Jak widać na zdjęciach warsztaty cieszyły się zainteresowaniem pań w każdym wieku.

(KPP Ostróda)