Bezpieczne ferie – list GIS i KGP do rodziców

Od poniedziałku 21.01.19 zaczynają się w naszym województwie 2-tygodniowe ferie zimowe międzysemestralne. W związku z tym zwracamy się do uczniów o zachowanie daleko idącego bezpieczeństwa podczas zabaw i wypoczynku.

Korzystajcie wyłącznie z lodowisk na terenie miasta (nigdy nie wchodźcie na lód na jeziorach, rzekach i innych zbiornikach wodnych – TO BARDZO NIEBEZPIECZNE!). Na sankach zjeżdżajcie tylko w miejscach, w których nie ma bezpośredniego zjazdu w kierunku ulicy bądź chodnika. Pamiętajcie o ostrożności podczas poruszania się – łatwo pośliznąć się, przechodźcie przez ulicę tylko wtedy, kiedy macie pewność, że spokojnie i bezpiecznie przejdziecie na drugą stronę. Zachowujcie się kulturalnie w miejscach publicznych i w środkach transportu. Czas ferii to czas na odpoczynek na świeżym powietrzu i zregenerowanie sił. Nie zmarnujcie go na ślęczenie przy komputerze i telefonie. Uważnie korzystajcie z Internetu – to dobrodziejstwo, ale i czyhające zagrożenie. Miejcie głowę na karku! Udanych ferii i roztropności podczas zabaw. Do zobaczenia w poniedziałek 4.02.19 List_Głównego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Głównego_Policji_do_rodziców

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Prosimy o zapoznanie się z materiałem dotyczącym wypoczynku dzieci i młodzieży. Udostępniony jest również na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).

https://wypoczynek.men.gov.pl/bundles/ezdevapp/docs/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_LATO_2018.pdf

https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice

(SP 1 Morąg)