Warmia i Mazury

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami w Łukcie

Wakacje na półmetku a ostródzcy policjanci cały czas organizują akcje i spotkania poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Wszystko to pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W minioną środę (29.07.2020) policjantów z posterunku w Łukcie odwiedziły dzieci korzystające z zajęć odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie.

W trakcie odwiedzin mali goście razem ze swoimi opiekunami zwiedzili niedawno wybudowany budynek posterunku. Poznali dzielnicowych, którzy opowiadali o swojej pracy. Spotkali się też z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym Tasmanem.

Korzystający z letniego wypoczynku mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci opowiadali również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informowali dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!