„BEZPIECZNY MALUCH” – warsztaty

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz realizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny Maluch” zapraszają młodych rodziców na warsztaty, które odbędą się 22 maja 2019 roku w godz. 17.00 – 20.00 w sali konferencyjnej szpitala.

Kampania „Bezpieczny Maluch” to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Tematem przewodnim spotkań jest warsztat dotyczący udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według naszego autorskiego programu.

– Poza warsztatem z pierwszej pomocy na rodziców czeka też spotkanie z Ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja:

http://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty

https://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty/zapisz/sie
Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

(WSZ Elbląg)