Biblioteka na weekend – edycja letnia

 „Biblioteka na weekend” to wspólna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu i portalu mediagroupinfo.eu. W jej ramach na portalu mediagroupinfo.eu w każdy piątek pojawiają się recenzje zbiorów dostępnych do wypożyczenia w morąskiej bibliotece.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg w każdym wieku, a także przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier…

Serdecznie zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania biblioteki, gdzie można wypożyczyć pozycje polecane w artykułach.

Czytelnia dla Dorosłych

„Kingdomino” / Bruno Cathala / Wydawnictwo Rebel

Gra planszowa / „Kingdomino” to prosta taktyczno-strategiczna gra planszowa, której zasady można przyswoić w nie więcej niż pięć minut. Bazuje ona na mechanice domina i nawet najbardziej „oporni” gracze nie będą mieli problemu z przyswojeniem zasad na gorąco, w trakcie rozgrywki. „Kingdomino” jest wciągającą grą dla całej rodziny; kolorowa szata graficzna i pięknie ilustrowane elementy spodobają się zarówno dorosłym, jak i najmłodszym domownikom. Pojedyncza rozgrywka trwa około 15 minut, dzięki czemu może ona stanowić nie tylko rozrywkę w deszczowy dzień, ale także przerywnik pomiędzy obowiązkami. J

Milena Oziębło, pracownik Czytelni dla Dorosłych

Oddział dla Dzieci

„Max Einstein: genialny eksperyment” / James Patterson i Chris Grabenstein ; [ilustracje Beverly Johnson] ; przełożył Adrian Tomczyk

Max Einstein nie jest typową dwunastolatką. Potrafi złamać zabezpieczenia systemów komputerowych, wymyśla genialne wynalazki i rozmawia z Albertem Einsteinem. Wszystko w życiu dziewczynki zmienia się, gdy razem z innymi nieprzeciętnymi nastolatkami trafia do tajemniczej organizacji. Czy młodzi geniusze będą umieli wykorzystać swoje zdolności i wiedzę, by uratować świat? Czasu na działanie jest mało, a wróg czai się tuż za rogiem.

Poznaj Max Einstein i jej przyjaciół, a przekonasz się, że odwaga, nauka i wyobraźnia otwierają drzwi do niesamowitych przygód!

To pierwsza i jedyna książka przygodowa oficjalnie autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina.

Źródło: Lubimyczytać.pl

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„No właź!” / Charles Bukowski

„No właź” jest kolejną książką nieżyjącego już autora, w której są zamieszczone dotąd niepublikowane wiersze. Zamieszczone w książce wiersze prezentują w pełnej okazałości cały wachlarz twórczych dokonań Bukowskiego. Znajdują się tu wiersze różnego kalibru – jedne śmieszą i bawią, inne wydają się być bez ładu i składu, a jeszcze inne przesiąknięte alkoholem i seksem.

Anna Rynkiewicz-Białek, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych