Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

 „Biblioteka na weekend” to wspólna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu i portalu mediagroupinfo.eu. W jej ramach na portalu mediagroupinfo.eu w każdy piątek pojawiają się recenzje zbiorów dostępnych do wypożyczenia w morąskiej bibliotece.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg w każdym wieku, a także przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier…

Propozycje na ten tydzień:

Czytelnia dla Dorosłych

 „Pętla” / scenariusz i reżyseria: Sun-Ch Ho

Thriller / Koreański reżyser w „Pętli” przedstawia motyw znany z kultowego „Dnia świstaka”, jednak robi to w nowatorski i niezwykle trzymający w napięciu sposób. Film opowiada o znanym lekarzu, którego dotyka niewyobrażalna tragedia – jest on świadkiem wypadku, w którym giną dwie osoby – jego żona oraz córka pewnego sanitariusza. Po tym wydarzeniu czas cofa się o kilka godzin, a mężczyzna ciągle od nowa musi przeżywać feralny dzień… „Pętla” to pełen niespodzianek film debiutującego reżysera, którego nazwisko zdecydowanie warto zapamiętać.

Poleca Milena Oziębło, pracownik Czytelni dla Dorosłych

Oddział dla Dzieci

„Tippi i ja” / Autor: Sarah Crossan

„Tippi i ja” Sary Crossan jest najpopularniejszą, najczęściej nagradzaną i prawdopodobnie najbardziej poruszającą z powieści młodzieżowych autorki. Poznajcie historię sióstr syjamskich przedstawioną w dość niekonwencjonalny sposób. Czasem jest śmiesznie, nierzadko do płaczu. Zawsze szczerze. Tutaj emocje są na najwyższym poziomie.

„Złamała mi serce i jednocześnie je uleczyła. Piękna, poruszająca opowieść o nierozerwalnej więzi i głębokiej miłości.” – tak o książce napisała Cecelia Ahern. „Wstrząsająco odważna i czuła książka o tak potężnym ładunku emocjonalnym, że nie da się na koniec nie popłakać.” czy też „Prosta i dojmująco smutna opowieść tym, co czyni nas ludźmi.” pisały brytyjskie gazety.

Nie mam pomysłu, jak mogę Was namówić na jej przeczytanie. To po prostu trzeba zrobić i kropka.

Szczerze polecam – Roksana Czarnecka, pracownik Oddziału dla Dzieci

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Mordercy” / David Wilson

Bardzo ciekawa propozycja dla czytelników lubiących zgłębiać mroczną stronę ludzkiej natury. David Wilson jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich kryminologów oraz byłym dyrektorem więzienia, którym został raptem w wieku dwudziestu dziewięciu lat. Nigdy wcześniej nikt tak młody nie pełnił takiej funkcji w Wielkiej Brytanii. W swojej karierze spotkał się z nieobliczalnymi psychopatami, ale również z inteligentnymi, wyrafinowanymi i  pozbawionymi emocji płatnymi zabójcami. Książka ta stanowi zapis jego dyskusji, przemyśleń i refleksji spowodowanych tymi widzeniami.

Poleca Anna Rynkiewicz-Białek, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych

Serdecznie zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania biblioteki, gdzie można wypożyczyć pozycje polecane w artykułach. Poniżej znajdują się odnośniki do tytułów polecanych przez bibliotekarzy w kwietniu i w maju:

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-2/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-3/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-4/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-5/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-6/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-7/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-odslona-wiosenna/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-odslona-wiosenna-2/

https://mediagroupinfo.eu/biblioteka-na-weekend-edycja-wiosenna-8/

(red./fot. MBP Morąg)