AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

Dzisiaj kolejna odsłona już wiosennej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„Tani cwani” / scenariusz i reżyseria: Miranda July

Dramat/komedia – Para drobnych oszustów od 26 lat trenuje swoją jedyną córkę, by przy każdej okazji potrafiła zdobyć trochę pieniędzy na różne sposoby, takie jak kradzieże, oszustwa, grzebanie w śmietnikach… Życie całej trójki wywaraca się do góry nogami w momencie, gdy do jednego ze swoich przekrętów postanawiają zaangażować oni nowo poznaną Melanie. Film stanowi nieobliczalną, słodko-gorzką, niepozbawioną humoru, a jednocześnie skłaniającą do refleksji historię o poszukiwaniu siebie.

Oddział dla Dzieci

„Chłopiec, kret, lis i koń” / Charlie Mackesy

„- Jaka jest najodważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek powiedziałeś? – spytał chłopiec.

– Pomóż mi – odparł koń.” lub „- Kim chciałbyś być, kiedy dorośniesz? – Kimś dobrym – odparł chłopiec.” To tylko jedne z wielu przepięknych i wartościowych cytatów, które znajdziemy w książce Charliego Mackesy. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, a nawet tatuowano na ciałach. Profil na Instagramie, na którym autor publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Cudowne połączenie „Kubusia Puchatka” oraz „Małego Księcia”, uniwersalna pełna wzruszeń lekcja życia nie tylko dla dzieci.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Powrót do Gruzji” / Anna Pilip

„Powrót do Gruzji” to opowieść o kolejach losu Any- bohaterki, którą Czytelnicy mieli już szansę poznać w pierwszej części cyklu Anny Pilip – „Gruzińskie wino”.

W tej części autorka zabiera Czytelników do Gruzji, miejsca w którym Ana zamierza zamieszkać wraz z mężem i córkami.  Jej plany na szczęśliwe i spokojne życie komplikują się w momencie wyjazdu jej męża – Giorgiego – na granicę z Osetią Południową, gdzie mają miejsce wydarzenia, które wywracają cały jej uporządkowany świat do góry nogami i zmuszają Anę do szukania pomocy u zakochanego w niej Timura.

„Powrót do Gruzji” to wielopłaszczyznowa i wielowątkowa książka o próbie odnalezienia siebie. Czytelnik znajdzie na jej stronach naprawdę ciekawie opowiedzianą historię będącą mieszanką thrillera, romansu, sensacji, erotyki, dramatu i przygody. Dzięki tak skonstruowanej fabule książkę czyta się ekspresowo.

UWAGA – Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej zmienione zostają zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Użytkownik może skorzystać z usług biblioteki tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo. Zarezerwowane zbiory będą do odbioru przed budynkiem Biblioteki w dniu następnym o godzinie wskazanej przez bibliotekarza. Więcej informacji pod adresem:

Zasady korzystania z usług biblioteki od 15 marca 2021 r.

error: Nie kopiuj!!!