Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

Dzisiaj kolejna odsłona już wiosennej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„Pokój tajemnic” / scenariusz: Eric Forestier, Christian Volckman, reżyseria: Christian Volckman

Thriller / Po przeprowadzce do nowego domu, podczas remontu, młode małżeństwo odkrywa, że jeden z pokoi „spełnia” wszystkie materialne życzenia proszącego. Para znakomicie się bawi, spełniając wszelkie swoje zachcianki, „zamawiając” ogromne ilości pieniędzy, luksusowego szampana, pięknej biżuterii i najlepszego jedzenia. Sytuacja komplikuje się, kiedy Kate prosi pokój o… dziecko. Gdy w ich domu pojawia się Shane, wszystko ulega zmianie…

Oddział dla Dzieci

„Relacje” / autor: Dolto Catherine , Faure-Poiree Colline

Rozmowa o emocjach nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza, kiedy musimy coś wytłumaczyć dziecku w łatwo dostępny i zrozumiały sposób. Na szczęście są odpowiednie narzędzia, w tym przypadku książka, która w doskonały sposób pomoże dzieciom zrozumieć siebie.

Bogato ilustrowana, bardzo ciekawa lektura zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Dzięki metodzie doktor Catherine Dolto twoje dziecko oswoi się z nowymi wyzwaniami i doświadczeniami związanymi z pierwszymi dniami w przedszkolu i pojawieniem się rodzeństwa. Razem odkryjecie, jak ważne są tolerancja i szacunek. Bo spotkanie z
drugim człowiekiem to wielka przygoda, dzięki której można lepiej poznać siebie.

Pomóż dziecku pewnie wkroczyć w świat i zbudować dobre relacje z rodzeństwem, rówieśnikami oraz opiekunami w przedszkolu.
Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Zdarzyło się w Watykanie” / Magdalena Wolińska-Riedi

Magdalena Wolińska-Riedi w swojej kolejnej książce przybliża Czytelnikowi życie codzienne Watykanu. Czyni to w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Głównym atutem tej książki jest to, że autorka nie sprzedaje sensacyjek, a nawet jeśli podejmuje się jakiegoś kontrowersyjnego tematu, to robi to w sposób delikatny i wyważony. Pisarka dzieli się z Czytelnikiem materiałem zebranym podczas rozmów z pracownikami (często byłymi) Watykanu. Pracownik drukarni, żandarm, inżynier, lekarz, ogrodnik to tylko niektóre świeckie osoby, które z Janem Pawłem II łączyła bliska więź i które na łamach tej książki podzieliły się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi ze spotkaniami z nim. Wspomnieniami ciepłymi, wzruszającymi, traktującymi nostalgicznie o Janie Pawle II. Wartość dodaną książki stanowią niezwykłe zdjęcia pochodzące z prywatnego albumu Papieża.

UWAGA – Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej zmienione zostają zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Użytkownik może skorzystać z usług biblioteki tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo. Zarezerwowane zbiory będą do odbioru przed budynkiem Biblioteki w dniu następnym o godzinie wskazanej przez bibliotekarza. Więcej informacji pod adresem: https://www.bibliotekamorag.pl/2021/03/zasady-korzystania-z-uslug-biblioteki-od-15-marca-2021-r/