Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

Dzisiaj kolejna odsłona już wiosennej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” / scenariusz: Luc Bossi, Romain Puertolas, reżyseria: Ken Scott

Komedia – młody, pochodzący z Indii fakir wyrusza w podróż do Paryża, aby odnaleźć ojca, a także by spełnić swoje marzenie – odwiedzić sklep meblowy Ikea. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Marie – Amerykance, mieszkającej w Paryżu. Umówione z nią na następny dzień spotkanie nie dochodzi jednak do skutku, gdyż w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja wyrusza w niesamowitą podróż po Europie. „Niezwykła podróż…”  to wyjątkowo barwny, lekki i zabawny film dla całej rodziny. Można go wypożyczyć w Czytelni dla Dorosłych.

Oddział dla Dzieci

„Logopedyczne prztyczki” / Tekst: Małgorzata Strzałkowska; Ilustracje: Piotr Rychel

Już samo wypowiedzenie tego tytułu jest wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy chcemy to zrobić bardzo szybko trzy razy… Spróbujcie! Logopedyczne prztyczki… Logopedyczne prztyczki… Logopedyczne prztyczki… A to dopiero początek świetnej przygody z najnowszą książką wybitnej mistrzyni słowa Małgorzaty Strzałkowskiej, która od wydania po raz pierwszy w 1996 roku wielokrotnie wznawianych, bestsellerowych „Wierszyków łamiących języki” proponuje młodym czytelnikom (3-7 lat) znakomitą zabawę słowem. Czytając pełne humoru i zaskakujących skojarzeń teksty, dzieci kształcą bezbłędne posługiwanie się językiem polskim. Po książkę sięgają nierzadko również dorośli – aktorzy, dziennikarze, logopedzi, obcokrajowcy oraz ci wszyscy, którzy dbają o właściwą, staranną wymowę naszego – jak się okazuje nie tak łatwego – języka ojczystego.

„Królik w futrze tkwi w makutrze

i po troszku trzy krzty mchu trze,

a logopedyczne prztyczki

ćwiczą język i policzki”.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Mocna więź” / Magdalena Majcher

Magdalena Majcher do tej pory dała się poznać czytelnikom jako autorka powieści obyczajowych, w których bardzo często przewijał się motyw m.in. macierzyństwa.  Nie bała się poruszać tematów trudnych i nieprzyjemnych, stawiała czoła tematom tabu. W swojej najnowszej książce autorka ukazuje Czytelnikowi nieznane dotąd oblicze – wytrwałej reportażystki, która dąży do ukazania prawdy o zbrodni prawie doskonałej.

W pewien letni, słoneczny dzień znika kobieta. Wychodzi z domu i ślad się po niej urywa. Jak to możliwe w czasach telefonów, internetu, monitoringu? Fabułę tej książki stanowi autentyczna historia życia i śmierci Anny Garskiej. Wstrząsająca historia opowiadana jest głównie z perspektywy Michaliny – matki Ani. Oprawcą okazuje się być ukochany mąż Anny, policjant z wzorową opinią, który dokonał na żonie zbrodni.

„Mocna więź” to opowieść o rodzicielskiej więzi, determinacji w poszukiwaniu prawdy i wielkiej stracie. Magdalena Majcher zachowując do ostatnich stron książki profesjonalny reporterski obiektywizm, oferuje Czytelnikowi niezwykle poruszającą, intrygującą, pobudzającą do refleksji, ale pozbawioną zbędnych ckliwości książkę. Książkę, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

UWAGA

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej zmienione zostają zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Użytkownik może skorzystać z usług biblioteki tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo. Zarezerwowane zbiory będą do odbioru przed budynkiem Biblioteki w dniu następnym o godzinie wskazanej przez bibliotekarza. Więcej informacji pod adresem:

www.bibliotekamorag.pl/2021/03/zasady-korzystania-z-uslug-biblioteki-od-15-marca-2021-r/