Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

Dzisiaj kolejna odsłona już wiosennej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„Overcooked – jesz ile chcesz” / gra na konsolę PlayStation 5

Kolekcja gier na konsole w Czytelni dla Dorosłych powiększyła się o kolejny tytuł na PlayStation 5! Overcooked to symulator gotowania, za który odpowiedzialne są Ghost Town Games i Team17 (wydawca gier z serii Worms).  Pierwsza gra z cyklu ukazała się jeszcze w 2016 roku, a „dwójka” dwa lata później. „Overcooked – jesz ile chcesz” stanowi zbiorcze wydanie dwóch gier z serii. Rozgrywka polega na przyrządzaniu posiłków według określonej receptury, co wcale nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagę utrudnienia, jakie przygotowali graczom twórcy. Pozycja nastawiona jest głównie kooperację, w której może wziąć udział aż czterech graczy. Do wyboru mamy też tryb kampanii, przetrwania, ćwiczeniowy oraz nowość – asystowanie podczas gotowania.  Gra odpowiednia jest dla dzieci, ale zdecydowanie zagwarantuje rozrywkę również dorosłym.

Oddział dla Dzieci

Hachiko : pies, który czekał / Lluís Prats ; ilustracje Zuzanna Celej

Wzruszająca powieść oparta na prawdziwej historii, która oczarowała całą generację.

Profesor Eisaburo Ueno – pracownik Tokijskiego Uniwersytetu – jest człowiekiem nieprzekupnym, działającym zgodnie z planem i według sztywnych zasad. Poznajemy go, kiedy rano wyjeżdża do pracy. Ten dzień ma sporo zmienić w jego rodzinie, ponieważ po południu mężczyzna ma na dworcu odebrać przesyłkę. W skrzyni czeka na niego pies rasy akita, który ma być prezentem dla jego córki. Kiedy szczeniak trafia w końcu do domu profesora, jest zmarznięty i wycieńczony. Mężczyzna otacza go czułą opieką, dzięki temu pies szybko nabiera sił i już niedługo wyruszy ze swoim opiekunem na pierwszy spacer. Tak zaczęła się wielka przyjaźń psa i profesora, bo choć pies miał być prezentem dla jego córki, to Hachiko za swojego pana uważał profesora Ueno.

Ta książka to piękna opowieść o miłości, wierności i przyjaźni. Każda strona wzrusza i zachwyca. Historia o wiernym, czekającym psie. Historia, którą znać powinien każdy człowiek.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

 „Afekt”  Remigiusz Mróz

„Afekt” to trzynasty tom prawniczej serii dedykowanej Joannie Chyłce. Ta część oscyluje wokół sprawy pedofila, którego ma  ona bronić. Oskarżony to brat kandydata na prezydenta mającego duże szanse na objęcie fotelu urzędu głowy państwa. Na łamy powieści wchodzi więc polityka przez duże „P”, co tylko podkręca atmosferę opisywanej akcji.

Mróz zaczyna od mocnego uderzenia, a na przestrzeni całej powieści pojawia się jeszcze kilka zaskakujących zwrotów fabularnych, które komplikują działania Chyłki i Zordona.

Mróz wprawdzie nawiązuje do akcji poprzednich powieści z cyklu oraz sięga po postaci znane z innych książek, ale sednem fabuły staje się i tak niepewna przyszłość Chyłki i Zordona.. Autor postanowił nie uciekać od obecnej rzeczywistości, często nawiązując do panującej pandemii. Wątek koronawirusa pojawia się szczególnie w barwnych wypowiedziach Chyłki, która nic nie straciła ze swojej charyzmy i nieustępliwości.

(red.)