AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Dzisiaj kolejna odsłona zimowej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Czytelnia dla Dorosłych

„Konopielka”/ scenariusz i reżyseria: Witold Leszczyński.

Adaptacja znanej i cenionej powieści Edwarda Redlińskiego to jeden z wielu diamentów polskiej klasyki kinowej. Genialne role Anny Seniuk, Krzysztofa Majchrzaka i Franciszka Pieczki; niezapomniane dialogi; bawiący do łez humor… to sztandarowe powody, dla których warto obejrzeć ten film. Ale „Konopielka” to coś więcej niż tylko zwykła, stara dobra polska komedia. Koneserzy kina jasno twierdzą, że jest to raczej dramat obyczajowy z elementami komediowymi, które  skłaniają do refleksji nad kondycją wsi z tamtego okresu. Film o rozdarciu kulturowym i wkraczającej w świat prostych ludzi cywilizacji. O odrzucaniu tradycji i zrywaniu więzi z naturą, a także o fascynacji potrafiącej skłaniać do niezwykłych wyborów. Znakomity film.

Oddział dla Dzieci

„Jedyny i Niepowtarzalny Ivan” – Katherine Applegate

Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który spędził niemal trzy dekady w mini zoo mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku.

Kiedy poznaje Ruby, malutką słonicę odebraną rodzinie, Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić. Trzymając kciuki za Ivana, trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości.

Wzruszająca, pięknie napisana i inteligentna historia, która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość. Książka na miarę „Małego Księcia”, którą warto przeczytać w każdym wieku.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych
„Niech stanie się światłość” – Follet Ken

Ken Follet – pisarz bardzo charakterystyczny, który sukcesywnie osadza akcję swoich powieści w epoce średniowiecza. Czytelnicy, którzy znają jego twórczość, mieli okazję zapoznać się z wcześniejszymi pozycjami: „Filary ziemi”, „Świat bez końca”, „Słup ognia”. Jego najnowsza książka „Niech stanie się światłość”, obejmująca swoją fabułą wczesne średniowiecze, na półki księgarń trafiła pod dość mylnym szyldem prequela wspomnianych książek. Jednak każdy uważny Czytelnik szybko zauważy różnicę ponad stu lat między częściami serii. Jedyne, co łączy te powieści, to umiejscowienie akcji: wszystkie dotyczą Anglii. Żadna z książek Folletta traktująca o średniowieczu i czasach późniejszych nie jest powiązana z resztą w sposób na tyle ścisły, by uniemożliwiał lekturę bez poznania poprzednich części, co zdecydowanie powinno zachęcić Ciebie, Drogi Czytelniku do lektury tej pozycji.

error: Nie kopiuj!!!