AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Dzisiaj kolejna odsłona zimowej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Czytelnia dla Dorosłych

„Ego”/ gra towarzyska / Trefl Games

Nadchodzące Walentynki to doskonała okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrze znasz swoją drugą połówkę. Aby się o tym przekonać, warto zasiąść wspólnie do „Ego”. „Ego” to niezykle ciekawa gra imprezowa, w którą można grać zarówno w sześć osób, jak i we dwoje; w parze, a także w gronie rodziny lub przyjaciół. Zabawa polega na trafnym odpowiadaniu na niebanalne pytania, a rozgrywka nie dość, że pozwala sprawdzić, jak znasz swojego partnera lub przyjaciół, ukazuje również prawdę o tym, jak myślą o Tobie inni. Ciekawa propozycja na wieczór, nie tylko walentynkowy.

Wypożycz w Czytelni dla Dorosłych!

Oddział dla Dzieci

„Wiatr” / Anna Skowrońska ; opracowanie graficzne i ilustracje Agata Dudek i Małgorzata Nowak

„Czy przyszłoby Wam do głowy, by pył z Sahary przewozić tirami na inny kontynent? Nikt nie wpadł na taki pomysł. Tymczasem wiatr wzbija tumany pyłu znad pustyni i porywa je nad Atlantyk, a potem do Ameryki. Może nie zwracacie na wiatr szczególnej uwagi, w końcu nie da się go zobaczyć ani dotknąć. Tymczasem to on, przenosząc chmury, wilgoć albo znów suche i gorące powietrze, tworzy pogodę…”

Daj się porwać w niezwykłą podróż. Zobacz, co dzieje się, gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros; jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Przeczytaj o tym, gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. Sięgnij po „Wiatr” – książkę, która zachwyca ilustracjami i treścią, rozbudza ciekawość i pogłębia wiedzę.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Zośka. Dopóki biło serce” / Anna Stryjewska

Powieść Anny Stryjewskiej to bardzo poruszająca i wciągająca historia oparta na faktach, w której prawdę i autentyzm czuć niemalże od pierwszej strony. To powieść, na której kartach poznajemy prawdziwe życie z jego blaskami i cieniami, a w momencie gdy przystępujemy do jej lektury stajemy się obserwatorami rytmu życia na wsi wyznaczanego jedynie przez zmieniające się pory roku i prace polowe. Mieszkańcami tej hermetycznie zamkniętej wioski są tytułowa Zośka i jej trzyosobowa rodzina. Codzienność dziewczyny wypełnia nieustanna praca i opieka nad młodszą siostrą. Rodzicom młodego pokolenia nie w głowie wzniosłe marzenia, mają bowiem w pamięci piętno, które odcisnęła na nich przeżyta wojna, a teraz tylko w ciężkiej pracy na roli widzą sens życia. Jednak ich dzieci pragną czegoś więcej.

„Zośka. Dopóki biło serce” to wielowątkowa i piękna powieść, od której nie można się oderwać,  a Anna Stryjewska po raz kolejny udowadnia, że jest wirtuozem słowa.

error: Nie kopiuj!!!