AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Dzisiaj kolejna odsłona zimowej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Czytelnia dla Dorosłych

„Kształt wody” / scenariusz i reżyseria: Guillermo del Toro

Fantasy / „Kształt wody” to zachwycająca baśń dla dorosłych. Reżyser m. in. „Labiryntu Fauna” i „Hellboya” oraz scenarzysta trzech części „Hobbita” tym razem przedstawia historię sprzątaczki w pilnie strzeżonym rządowym laboratorium, która wraz z koleżanką przypadkowo odkrywa ściśle tajny eksperyment. Odkrycie to sprawia, że życie bohaterki na zawsze ulega zmianie. „Kształt wody” warto obejrzeć chociażby ze względu na piękne zdjęcia. W Wypożyczalni dla Dorosłych tytuł dostępny jest na DVD, a także na nośniku Blu-Ray, dzięki czemu można zobaczyć go w jeszcze lepszej jakości.

Oddział dla Dzieci

„Biały ptak” / tekst i rysunki R. J. Palacio

Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia. Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych. Historia opowiedziana w „Białym ptaku” przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę; i nawet wtenczas jeśli jest się tylko dzieckiem.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Tylko jedno kłamstwo” / Kathryn Croft

„Tylko jedno kłamstwo” to książka, w której akcja bardzo szybko idzie do przodu, czytelnik ani przez chwilę się nie nudzi, bo autorka co chwilę zmienia, rozbudowuje lub wplata nowy wątek w fabułę powieści. Pomimo wielości zdarzeń i bohaterów, fabuła konsekwentnie zmierza do konkretnego, bardzo zaskakującego finału będącego jednym z mocniejszych punktów tej historii.

Główna bohaterka, Tara, ma kochającego i oddanego jej męża oraz dwójkę cudownych dzieci. Ponadto właśnie zaczyna oddawać się swojej największej życiowej pasji – malarstwu. Sielankę burzy jednak pewien poranek, kiedy to Tara budzi się w łóżku swojego sąsiada, nie pamiętając nic z tego, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru. Jakby tego było mało, sąsiad okazuje się być martwy, a ona musi w ciągu sekundy podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu – zgłosić zbrodnię wiedząc, że nie jest w stanie udowodnić swojej niewinności, czy uciec bez słowa?

error: Nie kopiuj!!!