Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Dzisiaj kolejna odsłona zimowej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„Nieobliczalny” / scenariusz: Carl Ellsworth, reżyseria: Derrick Borte

Thriller / Tego ranka Rachel (Caren Pistorius) stoi w korku spóźniona do pracy. W pewnym momencie, sfrustrowana i wzburzona ponagla innego kierowcę klaksonem, doprowadzając go tym samym do prawdziwej furii. Nieznajomy (Russell Crowe),  rusza za nią w pogoń, by dać jej bolesną lekcję. To, co zaczęło się jak uliczna sprzeczka, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w krwawą walkę o przetrwanie…

Oddział dla Dzieci

„Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości.” / autor: Scott Mairghread

Roboty są obecne wszędzie – w fabrykach, samochodach, telefonach, w powietrzu, i oczywiście w naszych domach. Powstały znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać. Towarzysząc ludziom, pomagają im i ochraniają ich od wieków.

Mechaniczny ptak Pouli, jeden z najstarszych robotów, odkryje przed wami wiele interesujących faktów: skąd się wzięły roboty, jak działają i co robią w tej niezwykłej książce! Czy można przedstawić historię robotyki w przystępny sposób, a do tego miły dla oka? Jasne, że tak! Ta książka jest tego najlepszym przykładem.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Bądź dobrej myśli”  Paulina Płatkowska

Jest to powieść o przyjaźni, rodzinie i radzeniu sobie ze stratą. Zawarte w niej historie trzech kobiet – Loni, Wisi oraz Haliny – spotykających się na zajęciach z ceramiki w miejscowym domu kultury w bardzo plastyczny sposób ukazują wielowymiarowość i złożoność międzyludzkich relacji, które bywają niekiedy bardzo nieoczywiste i zawiłe.

Książka ta stanowi studium refleksji nad ludzkimi pragnieniami i potrzebami, zawiera również wartościowe przesłania, takie jak to, że należy czerpać z życia pełnymi garściami – niezależnie od wieku. Ta ciepła, zabawna i mądra patchworkowa powieść stanowi idealną pozycję na sobotnie popołudnie. Perypetie bohaterek „w srebrnym wieku” wciągają coraz bardziej z każdą kolejną przeczytaną stroną, a świat widziany oczyma tej bardzo różnorodnej trójki pozwala czytelnikowi spojrzeć na siebie z zupełnie innej, szerszej perspektywy.

UWAGA !!!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej zmienione zostają zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Użytkownik może skorzystać z usług biblioteki tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo. Zarezerwowane zbiory będą do odbioru przed budynkiem Biblioteki w dniu następnym o godzinie wskazanej przez bibliotekarza. Więcej informacji pod adresem:

Zasady korzystania z usług biblioteki od 15 marca 2021 r.