Biblioteka na weekend – edycja zimowa

Zapraszamy na zimową edycję wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.pl  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.pl i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Propozycje na ten weekend:

Czytelnia dla Dorosłych

„Dżentelmeni” / scenariusz i reżyseria: Guy Ritchie

Kryminalny / Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, postanowił sprzedać je i przejść na emeryturę. Rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa… Pearson jednak ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń, a pewien przebiegły dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna – ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach…

Oddział dla Dzieci

Szary domek / Katarzyna Szestak ; ilustrowała Natalia Jabłońska.

Urocza i pouczająca książka o roli przyjaźni i nie oceniania innych powierzchownie. Znajdziemy tu historię małego szarego domku z przekrzywionym kominem. Na pierwszy rzut oka nie ma on nic specjalnego do zaoferowania, lecz gdy rozgniewany wiatr wpadnie do środka szarego domku, zauważymy jego barwność i niepowtarzalność. Jest to cudowna metafora pierwszego wrażenia i dostrzegana różnic przy lepszym poznaniu. Oczywiście domek i wiatr zostają przyjaciółmi i szukają dla domku lokatora, ale okazuje się to nie lada wyzwaniem. Wilk, mimo że ma duszę artysty nie pasuje na mieszkańca domu, noc jest zbyt cicha i woli spać w małych ciemnych kątach a wiedźma nie jest tolerowana przez mieszkańców miasta. Historia szarego domku jest pełna ciepła i ucząca wyrozumiałości i akceptacji innych mimo ich nietypowości. Jeśli jesteście ciekawi kto ostatecznie zamieszka w domu musicie przeczytać tę wspaniałą książkę dla dzieci! Jest to hit oprawiony wspaniałymi pobudzającymi wyobraźnię grafikami.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Listy pisane atramentem” – Małgorzata Kalicińska

Stefan od kilku lat jest na emeryturze. Zaradny, lubiący pracę w warsztacie, cały czas otwarty na zmieniający się świat. Planowali z żoną wspólną jesień życia, razem chcieli cieszyć się domem na obrzeżach miasta, uprawą ogrodu, wnukami. Nie było im to jednak dane. Po utracie żony Stefan stara się żyć dalej dla niej dalej, ale nie jest to łatwe. Czuje się osamotniony, wyizolowany, odsuwa się od rodziny i przyjaciół. Wycofuje się z życia towarzyskiego. Przypadek sprawia, że zaczyna z żoną „rozmawiać”, pisząc do niej listy…
Najnowsza powieść autorki „Domu nad rozlewiskiem” to ciepła, opowiedziana z humorem i charakterystyczną dla autorki swobodą historia o stopniowym przywracaniu poczucia sensu i zaufania do świata, o poszukiwaniu radości w codzienności, o powrocie do patrzenia w przyszłość po stracie, o życiu w pojedynkę…. w sam raz na długie zimowe wieczory.