AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Biblioteka na weekend”– odsłona wiosenna

Zapraszamy na wiosenną odsłonę wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą „Biblioteka na weekend”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier…

W każdy piątek na portalu pojawiają się recenzje zbiorów dostępnych do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.eu i do odwiedzania naszej Biblioteki, gdzie można polecane propozycje wypożyczyć.

Czytelnia dla Dorosłych

„Biegnij!” / scenariusz: Aneesh Chaganty, Sev Ochanian, reżyseria: Aneesh Chaganty

Thriller / Poruszająca się na wózku nastolatka jest wychowywana przez matkę w praktycznie całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Splot dziwnych wydarzeń sprawia, że Chole zaczyna podejrzewać swoją nadopiekuńczą matkę o ukrywanie przed nią mrocznego sekretu…

„Biegnij!” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o niezdrowej relacji matki i córki.  Warto zobaczyć ten obraz ze względu na ciekawy, mroczny klimat oraz gwarancję dużej dawki emocji.

Poleca: Milena Oziębło, pracownik Czytelni dla Dorosłych

Oddział dla Dzieci

„Willa, dziewczyna z lasu” / Robert Beatty; przełożył Łukasz Małecki

Tytułowa dziewczynka- Willa jest dwunastoletnią przedstawicielką pradawnego ludu Feiran, żyjącego u stóp Wielkich Gór Mglistych. Żyje w pełnej symbiozie z naturą, porozumiewa się z nią oraz ze zwierzętami. W klanie pełni funkcję łowczyni-złodziejki. Co noc wyrusza na łowy, by plądrować osadników zwanymi światłolubami. Pewnej nocy Willa pragnie działać na własną rękę i zupełnie sama włamuje się do domu światłoluba… nie wszystko idzie jednak tak, jak się tego spodziewała. Wydarzenia tamtej nocy stanowią początek weryfikacji wszystkiego, w co wierzyła oraz czego była nauczona bohaterka. Dziewczyna podaje w wątpliwość nowe zasady, wprowadzone przez władcę jej ludu. Nie daje się zastraszyć i kieruje się sercem, przez co znajduje się w sytuacji, w której będzie musiała wybrać, co jest dla niej ważne, a konsekwencje mogą oznaczać dla niej utratę wszystkiego, nawet życia.

„Willa, dziewczyna z lasu” to przepiękna opowieść, która kryje w sobie wiele refleksji. Przepełniona magią i szacunkiem dla przyrody baśń o zmianie, dojrzewaniu oraz niezwykle trudnym i nieoczywistym wyborze między dobrem i złem. Książka jest mądrą i niewątpliwie poruszającą opowieścią o odkrywaniu własnego „ja” ubraną w urzekające opisy przeplatające się płynnie na kartkach tej książki.

Poleca: Agnieszka Milewska, pracownik Oddziału dla Dzieci

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Pod kluczem” / Ruth Ware

„Pod kluczem” to świeży i nowoczesny thriller. Choć wiemy od początku, co się mniej-więcej wydarzy, historia niesamowicie wciąga, a zagadki i niepokoje stale się piętrzą. Ruth Ware można z czystym sumieniem nazwać „królową suspensu”, bo od dawna żaden pisarz nie trzymał mnie tak długo w niepewności, z gulą w gardle. Dawno też nie czułam takiej bliskości i solidarności z główną bohaterką. „Pod kluczem” to historia Rowan, która przyjmuje posadę niani w domu zamożnych architektów, państwa Elincourtów. Rodzice czwórki dzieci z uwagi na pracę często wyjeżdżają, więc Rowan ma się nimi opiekować na miejscu. Dom to dziwne pomieszanie nowoczesności i wiktoriańskiego stylu: z jednej strony stary budynek, drewniane podłogi i tajemniczy ogród, z drugiej wszędzie kamery, aplikacje, dotykowe panele, których bez tytułu doktora nie da się obsługiwać. Swoją powieścią Ruth Ware idealnie wpasowała się w klimat powieści gotyckiej, a dzięki zastosowaniu „odwróconej narracji” intryguje i wciąga czytelnika w swój mroczny i nieprzewidywalny świat.

Poleca: Anna Rynkiewicz-Białek, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych

error: Nie kopiuj!!!