AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Biblioteka przypomina o akcji czytelniczej dla przedszkolaków

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu przypomina o akcji czytelniczej dla przedszkolaków z roczników 2014-2017 i ich rodziców, którzy nie odebrali jeszcze swojej wyprawki.

Dzieci znajdą w niej książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dla rodziców przygotowano natomiast broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej projektu www.wielki-czlowiek.pl oraz profilu na portalu Facebook: www.facebook.pl/malaksiazkawielkiczlowiek.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 89 757-43-76. Przyjdź i odbierz swoją wyprawkę!!!

(red./MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!