Warmia i Mazury

Bieg kobiet

W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym biegu zapraszamy, aby na sportowo wspierać kobiety w Służbach Mundurowych w ramach obchodów 20-lecia przyjęcia Rezolucji 1325 dotyczącej Kobiet, pokoju i bezpieczeństwa. Do udziału w biegu zapraszamy także mężczyzn.

Biegowi kobiet będzie towarzyszył piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny 11.00. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m. in. o służbie wojskowej kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany będzie także sprzęt wojskowy oraz atrakcje dla dzieci m.in. tor przeszkód prowadzony przez naszą wyśmienitą kadrę sportową.

W programie sobotniej imprezy sportowej planowany jest także bieg dla dzieci na dystansie ok. 100 metrów.

Udział w biegu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal.

Serdecznie zapraszamy do udziału!  

Otwarcie zapisów 06.09.2021 r. godz. 12.00

Rejestracja dla cywili:  https://dostartu.pl/bieg-kobiet-do-acz-do-nas-v6340
Rejestracja dla żołnierzy: https://dostartu.pl/bieg-kobiet-do-acz-do-nas-wp-v6341
Rejestracja na bieg dzieci: https://zapisy.entretiming.pl/bieg-kobiet-dolacz-do-nas-bieg-dzieciecy-v6342.pl.html

W Wojsku Polskim służy 8833 żołnierzy – kobiet. Żołnierze – kobiety służą we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP. Część z nich bierze udział w działaniach poza granicami kraju, pełniąc swoje obowiązki m.in. w ramach polskich kontyngentów wojskowych jednocześnie realizując postulaty i zalecenia Rezolucji 1325 dotyczącej „Kobiet, pokoju i bezpieczeństwa”.

W PKW obecnie służbę pełni 77 żołnierzy – kobiet na misjach ONZ, UE i PKW oraz 17 w strukturach międzynarodowych i ataszatach.

Wzrost liczby kobiet w Wojsku Polskim jest stopniowy i pozwala na dobór kandydatek o odpowiednich kwalifikacjach, kompetencjach i predyspozycjach, aby zajmować stanowiska wojskowe. Odsetek Pań przyjmowanych do służby w Wojsku Polskim zwiększa się średnio o 1% w skali roku.

Przedstawicielem żołnierzy – kobiet w resorcie obrony narodowej jest Rada ds. Kobiet. Do jej zadań należy przedstawianie Ministrowi Obrony Narodowej opinii i analiz w sprawach dotyczących wojskowej służby kobiet oraz udzielanie pomocy w sprawach służbowych. Rada jest wybierana demokratycznie przez kobiety służące w Siłach Zbrojnych RP.

Tegoroczny bieg, tak jak wiele innych wydarzeń sportowych w Polsce i na świecie, został przeniesiony z 2020 roku ze względu na obostrzenia sanitarne towarzyszące epidemii SARS-CoV-2. Mając to na uwadze, apelujemy do wszystkich uczestników o przestrzeganie zaleceń sanitarnych oraz wykonywanie poleceń personelu

Regulamin Bieg Kobiet
Regulamin​_Bieg​_Kobiet-dołącz​_do​_nas​_2021.pdf 0.24MB
plakat 1
bieg​_kobiet​_iga.jpg 4.57MB
plakat 2
bieg​_kobiet​_oktawia.jpg 4.14MB
plakat 3
bieg​_kobiet​_szost.jpg 2.10MB

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!