Biegali, maszerowali, spacerowali pomagając osobom z autyzmem

Stowarzyszenie LEŚNY CROSS oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem NIE-ZWYKŁE DZIECI w Morągu zorganizowało 12 godzinny piknik charytatywny.  Jak powiedział nam Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia „Leśny Cross”: – pobity został rekord frekwencji. 345 osób zdecydowało się wesprzeć akcję biegając, maszerując, spacerując od wschodu do zachodu słońca po malowniczej trasie prowadzącej ścieżkami zabytkowego parku na Zatorzu w Morągu.

Udział w pikniku był bezpłatny, jednak za wydanie numeru startowego jego uczestnicy wpłacali do puszki dobrowolny datek. Łącznie uzbierało się tego 5393,54 zł.
Start i meta każdego okrążenia znajdował się w Parku na Zatorzu. Do imprezy jego uczestnicy dołączali o różnych godzinach – między godz. 6 rano a 18 wieczorem.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli chociaż jedno okrążenie otrzymali pamiątkowy dyplom.

-Nad krzepą biegaczy czuwały dzielne mamy dzieciaków z ASD, które przygotowały słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie zrobionych wypieków. Dzięki licznym sponsorom mogliśmy delektować się pysznym chłodnikiem, napojami, słodyczami i owocami. Atrakcji dzieciakom dostarczały także maskotki Toma i Jerrego. Najważniejsza w tym wszystkim była jednak idea pomocy rodzinom wychowującym dzieci z ASD. To właśnie dzięki wszystkim uczestnikom sobotniego pikniku, którzy maszerując, biegając lub spacerując pokonywali dzielnie ponad kilometrową trasę dzieci z autyzmem będą mogły otrzymać wsparcie na różnego rodzaju terapie, które są bardzo ważne w walce o ich samodzielne funkcjonowanie – mówi Jarosław Rowicki.

Do akcji włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, która przygotowała piniatę, balony, nagrody, tor przeszkód.

– Serdecznie dziękujemy organizatorom PIKNIKU CHARYTATYWNEGO AKCJA REHABILITACJA – biegnij, maszeruj, spaceruj za możliwość współpracy oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę – mówią morąskie bibliotekarki z MBP Morąg.

Podczas pikniku można było skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez Sołectwo Kalnik i tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

– W sobotę odbyła się świetna inicjatywa, w której każdy z nas mógł dołożyć swoją cegiełkę! Nie mogło tu zabraknąć naszego Koła Gospodyń, które chętnie włącza się w takiego działania. Nasze gospodynie przygotowały pyszne leczo dla biegaczy oraz gofry na patyku. Świetnie wpisały się tu również nasze maskotki ,które rozbawiały najmłodszych uczestników. Serdecznie dziękuję członkiniom KGW Kalnik za okazaną pomoc- jesteście wspaniałe – mówi Małgorzata Jagodzińska, Sołtys Sołectwa Kalnik.

– To my bardzo dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy – odpowiada Jarosław Rowicki.

Celem AKCJI REHABILITACJA Biegnij, maszeruj, spaceruj było wsparcie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu, które zajmuje się pomocą w rozwiązywaniu problemów, zaspokajaniu potrzeb społecznych, kulturalnych i edukacyjnych rodzin wychowujących dzieci ze spektrum autyzmu.

https://www.facebook.com/groups/1098296114437506 – pod tym linkiem możecie wziąć udział w Licytacjach Akcja Rehabilitacja, które również wesprą działalność na rzecz osób z autyzmem.

AKCJA REHABILITACJA! biegnij, maszeruj spaceruj – wspieraj osoby z AUTYZMem dostępna jest również na zrzutka.pl, gdzie pod tym linkiem https://zrzutka.pl/v34dyz?fbclid=IwAR3ki-WNrJzQ0fclKhqxt9QI_KpaA1QFTVpjeEA7KtzurzGv5ZAb4iSM4GM można wesprzeć cel dowolnym datkiem.

Celem Zrzutki jest dofinansowanie rehabilitacji i terapii osób z autyzmem – podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem NIE – ZWYKŁE DZIECI w Morągu.

(red./fot. dw/fot. org.)