Biegowa integracja na ulicach Brukseli

Ruszyła rejestracja do trzeciej edycji imprezy biegowej Polish Run, która odbędzie 21 września 2019 roku w Brukseli.

Celami organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii trzeciej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą jest promocja Polski, regionów Polski Wschodniej, aktywizacja ludzi kochających sport oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Ze względu na to, że zawody odbywają się w Belgii organizatorzy chcą przy okazji uczcić przypadające w roku trzy rocznice:
– 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych,
– 75 rocznica wyzwolenia Flandrii przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka,
– 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 metrów dla najmłodszych, sztafety międzyszkolnej 4×100 metrów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.

Z początkiem maja 2018 r. z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasady RP w Królestwie Belgii powołana została grupa biegowa #PolishRunTeam. Stworzona została specjalnie dla wszystkich polskich biegaczek i biegaczy w Belgii i Europie Zachodniej w celu lepszej komunikacji, wzajemnej motywacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)