KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Biennale Form Drewnianych w Elblągu

Do najbliższego piątku (27 sierpnia 2021 roku) w elbląskiej Bażantarni powstają drewniane rzeźby, które będą gotowe na sobotni finał Biennale Form Drewnianych w trakcie Elbląskiego Święta Chleba.

Dzięki inicjatywie leśników z Nadleśnictwa Elbląg i samorządowców, miasto wzbogaci się o pięć nowych rzeźb, które będą zdobić bażantarnię i czerwony Szlak Kopernikowski.

Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali nie łatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z elbląskich legend i opowieści. Po stworzeniu rzeźb i zaprezentowaniu ich podczas nadchodzącego święta, rzeźby zostaną zainstalowane wzdłuż czerwonego Szlaku Kopernikowskiego, a ich zadaniem będzie zachęcanie do odwiedzania i promocja miasta i okolicznych lasów.

Lokalizację rzeźb będzie można odkryć wędrując czerwonym Szlakiem Kopernikowskim lub wyszukując je na aplikacji mobilnej „Kraina Buka” (link: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wm.kraina.buka&gl=PL) utworzonej przez Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!