HALO MORĄG

Blog Rzecznika Praw Pasażera Kolei

Co zrobić kiedy podróż pociągiem nie przebiega według oczekiwań? Gdzie składać reklamacje? Jakiej rekompensaty można oczekiwać i jak polubownie rozwiązywać spory z przedsiębiorcami funkcjonującymi na rynku kolejowym? Odpowiedzi na te i inne pytania można od niedawna znaleźć na blogu Rzecznika Praw Pasażera Kolei.

Już od ponad trzech lat działający przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego Rzecznik Praw Pasażera Kolei pomaga w pozasądowym rozwiązywaniu sporów pomiędzy pasażerami, a przewoźnikami kolejowymi, zarządcami infrastruktury kolejowej czy właścicielami dworców.

Transport kolejowy oferuje coraz wygodniejszy tabor i nowocześniejszą infrastrukturę, dzięki czemu podróże stają się szybsze i bardziej komfortowe. Niestety nie zawsze udaje się dotrzeć do celu punktualnie i bezproblemowo. Co robić jeśli podróż nie spełnia naszych oczekiwań i obowiązujących standardów? Między innymi tego można dowiedzieć się z wpisów na blogu Rzecznika.

Znajdują się tu także podpowiedzi jak postępować, gdy po stronie pasażera dojdzie do błędu, który może wiązać się ze znacznymi kosztami, np. w związku z otrzymaniem wezwania do zapłaty lub nabyciem biletu na niewłaściwy termin. Wskazywane są tam również właściwe sposoby postępowania, gdy problemom podczas podróży nie uda się zapobiec.

Na blogu Rzecznika publikowane będą również informacje o ciekawych liniach kolejowych i ich historii, zabytkach techniki lub fascynujących miejscach, do których można dojechać pociągiem. W ostatnim okresie pojawił się wpis o podróżowaniu koleją bez wychodzenia z domu oraz o wędrówce po jednym z londyńskich dworców.

(UTK)

error: Nie kopiuj!!!