Warmia i Mazury

Blogerski tydzień na Warmii i Mazurach

Do 16 czerwca 2020 roku na zaproszenie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przebywa w regionie czterech blogerów. Projekt został dofinansowany ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Każdy z nich przez pięć dni pokazuje w swoich mediach najciekawsze miejsca z różnych zakątków województwa warmińsko-mazurskiego.

Blogerzy od kilku lat inspirują internautów do organizowania sobie wypoczynku na własną rękę. 90% decyzji podróżniczych na świecie jest podejmowanych online, blogi mają ogromną moc opiniotwórczą. Docierają do swojej niszy, cieszą się sympatią i zaufaniem swoich czytelników, a także operują na osobistych wrażeniach i emocjach (a nie tylko na faktach, jak magazyny czy portale o podróżach).

Blogerzy wpływają na odbiorców treści w internecie dwojako. Poprzez „posiadanie” już swoich stałych czytelników – opisując swoje podróże podają im gotowe rozwiązania jak spędzać wolny czas.

Zaufanie i inspiracja – to wszakże najmocniejsze strony blogerów. Zdarza się również, że osoba szukająca w internecie inspiracji wybierze miejsce urlopu pokazane właśnie przez blogera, chociaż wcześniej nie brała tego miejsca pod uwagę.

Każdy z blogerów skupi się na różnych obszarach:
– @szalonewalizkipl (www.szalonewalizki.pl) – miejsca z klimatem
– @ReadyforBoarding (www.readyforboarding.pl) – turystyka rodzinna
– @GlodnySwiata (www.glodnyswiata.pl) – turystyka kulinarna
– @traveloverpl (www.travelover.pl) – turystyka aktywna

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!