Burmistrz pogratulował dla Niebrzydowa II m. w województwie

Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski wraz ze swoim zastępcą Leszkiem Biernackim przyjęli delegację z Sołectwa Niebrzydowo, które podczas wojewódzkich uroczystości dożynkowych otrzymało II miejsce (nagroda 3,5 tys. zł) za wieniec. Delegacji sołectwa towarzyszył Roman Szawłowski, sołtys Niebrzydowa Wielkiego.


Cały zarys i pomysł powstania zwycięskiego wieńca zrodził się w Niebrzydowie Wielkim jesienią 2018 roku. Zbiór zbóż, kwiatów rozpoczął się na przełomie maja i czerwca tego roku.

– Przy naszym wieńcu pracowało około 20 osób. Osobą dowodzącą pracami była Danuta Soroka. Pozostałem osoby były zespołem wspierającym, który spełniał pomysły pani Danuty. Wymagało to wiele, wiele nakładu pracy. Nasza praca została doceniona, choć tego nie spodziewaliśmy się. Drugie miejsce w województwie to ogromne wyróżnienie – mówi Katarzyna Wowk, członek Rady Sołeckiej Niebrzydowa Wielkiego.

Radości nie kryje Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski: – Jest to znaczący sukces, ponieważ w historii naszej gminy nie zdarzyło się, aby wieniec zajął II miejsce w dożynkach wojewódzkich, na prezentowanych 46 wieńców.

Podczas dożynek gminnych wieniec ten zajął I miejsce, a w trakcie dożynek powiatowych zdobył tylko wyróżnienie.

– Sołectwo wiedziało jednak, że zasługują na więcej, więc za moją akceptacją zdecydowali się zaprezentować swój wieniec podczas dożynek wojewódzkich w Olsztynku i tam komisja zadziałała dobrze – dodaje Tadeusz Sobierajski.

Sołtys Niebrzydowa Wielkiego Roman Szawłowski dziękuje także za pomoc dla Morąskiego Domu Kultury i jest przekonany, że wieniec z jego sołectwa może śmiało jechać na dożynki krajowe, prezydenckie.

(red./fot. dw)