KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

CERAMIONY szansą na prezentację kreatywności

Do 1 grudnia 2021 roku przyjmowane są prace do XXII ogólnopolskiego konkursu „Ceramiony”, który organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych i warsztatach terapii zajęciowej oraz osób prywatnych.

Konkurs inspiruje i pobudza do kreatywnych działań, dając szansę wszystkim jego uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności, podzielenie się swoim doświadczeniem albo ciekawym pomysłem.

Tematyka prac wykonanych w wybranej technice ceramicznej jest dowolna, a udział jest bezpłatny.

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki. Wydarzenie od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Wpłynęło łącznie nieco ponad 100 prac.

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres (a także telefon, e-mail instytucji) należy przesłać do 1 grudnia 2021 na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
z dopiskiem „Ceramiony 2021”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu jest instytucją samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!