Warmia i Mazury

Ceramiony – zgłoś się do konkursu

Zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu „Ceramiony”, który organizuje CSE „Światowid” w Elblągu, przyjmowane są do 1 grudnia 2020 roku.

Współczesna ceramika występuje w wielu odsłonach. Może być miniaturowa lub o większych wymiarach.

Często łączy użyteczność z dekoracyjnością, ale nie jest to konieczne. Nie boi się podejmować najróżniejszych tematów. A co najważniejsze – pozostawia „otwartą furtkę” dla innowacji i eksperymentów.

Konkurs inspiruje i pobudza do kreatywnych działań, dając szansę wszystkim jego uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności, podzielenie się swoim doświadczeniem albo ciekawym pomysłem.

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki.

Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło w nim udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Łącznie otrzymaliśmy blisko 160 prac.

Udział w inicjatywie jest bezpłatny. Konkursowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród. Najciekawsze prace zaprezentujemy również na naszej stronie internetowej.

Opisane prace – tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, telefon, e-mail, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres oraz telefon i e-mail instytucji należy doręczyć lub przesłać do 1 grudnia 2020 roku (decyduje data dostarczenia do siedziby Organizatora) na adres:
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
z dopiskiem „CERAMIONY”

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniem autora dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z koordynatorką konkursu – Alicją Król pod nr tel. 55 611 20 59, e-mail: alicja.krol@swiatowid.elblag.pl.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!