Charytatywny turnieju piłki nożnej dla Sebka

Emocje V Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga powoli opadają, ale trzeba powiedzieć, że się działo. Czas na podsumowanie sportowych zmagań. W turnieju wzięło 7 drużyn, które po losowaniu trafiły do dwóch grup. W grupie A znalazły się: OPP Olsztyn, PSP w Ostródzie, Jednostka Wojskowa z Morąga oraz drużyna „Kodo”. W grupie B walczyły 3 zespoły : KPP Nidzica, KP w Morągu oraz drużyna „Elyta”.

Po grupowych zmaganiach 2 najlepsze zespoły z każdej z grup trafiły do fazy pucharowej gdzie rozegrały dwa mecze półfinałowe. Po tych meczach do finału weszły dwie najlepsze drużyny turnieju czyli KPP Nidzica i Elyta, której nie zabrakło serca do walki jednak to nie wystarczyło na świetnie dysponowanych zawodników KPP Nidzica.

A oto końcowa klasyfikacja:

1. Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

2. Elyta

3. Jednostka Wojskowa w Morągu

4. Oddziały Prewencji Policji w Olsztynie

5. Państwowa Straż Pożarna w Ostródzie

6. Kodo

7. Komisariat Policji w Morągu

Najlepszym zawodnikiem został Przemysław Szczepański z KPP Nidzica.

Najlepszym bramkarzem został nieprzewidywalny Marek Pawlukiewicz z Elyty

Królem strzelców z 8 bramkami na koncie został Michał Budka z PSP w Ostródzie. Tyle na sportowo czas na podsumowanie.

Na rozpoczęciu turnieju zabrakło głównego bohatera czyli Sebusia, gdyż przebywał w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, po kolejne operacji ratującej jego życie. No i tu emocji nastąpił ciąg dalszy. W trakcie gdy rozgrywany był mecz finałowy na hali pojawił się Sebuś wraz ze swoją mamą. Wzruszeniom i radości przyjaciół Sebka obecnych na hali nie było końca. Była to podwójna radość gdyż powrót Sebusia do końca utrzymany był w wielkiej tajemnicy. A teraz czas na podziękowania. 

Na początku wielkie podziękowania dla przewodniczącego NSZZ Policjantów w Morągu Andrzeja Kidy, który przy wsparciu związków z Olsztyna pomógł finansowo i nie tylko w organizacji tego turnieju. 

Dla Burmistrza Morąga za objęcie tego turnieju swoim honorowym patronatem.  Ogromne podziękowania za wsparcie dla sponsorów tego turnieju. Szczególne podziękowania dla Was, ludzi dobrej woli, którzy wierzycie, że cel który nam przyświeca jest wart zauważenia i wsparcia. Ciężko tu wymienić wszystkich ludzi z imienia i nazwiska, ale to właśnie sprawia, że jesteście Wielcy, że o to nie zabiegacie. Wasza pomoc jest nie do opisania, dziękujemy z całego Serducha. (Paweł Makowski – KP Morąg/fot. org.)