„Co zrobić, aby zostać lekarzem?” – pytali lekarza uczniowie z „Jedynki”

W ramach programu „ Od zawsze marzyłem, aby zostać…”  uczniowie z klasy IIIA Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu mieli okazję poznać kolejną profesję, która wykonywana jest z powołania  – zawód lekarza.  Mimo bardzo napiętego grafiku zaproszenie nauczycielki przyjął Patryk Domarecki, który jest lekarzem w trakcie specjalizacji w dziedzinie pediatrii.

Spotkanie z gościem miało miejsce, nie jak do tej pory w murach szkoły, a w jego miejscu pracy czyli gabinecie lekarskim.  Głównym celem, który przyświeca temu programowi jest wskazanie drogi, jaka prowadzi do osiągnięcia założonego celu – czyli spełnienia marzenia dotyczącego realizowania się w wybranym zawodzie. Jak się okazuje droga do osiągnięcia sukcesu jest długa i kręta, jednak jeśli bardzo czegoś pragniemy – wszystko jest możliwe.

Pan Patryk jest świetnym przykładem na to, że rozpoczynając edukację należy poszerzać wiedzę z każdej dziedziny, ponieważ wielostronny rozwój powoduje, że świat stoi przed nami otworem. Swoje słowa poparł osiągnięciami oraz statuetkami, które zdobywał przez wszystkie szczeble edukacji. Lekarz swoją opowieścią pobudzał wyobraźnię, aby uczniowie mogli wczuć się w role, a także stawiał pytania problemowe, angażując ich.

Podczas spotkania uczniowie pracowali w zespołach, zastanawiali się nad podanymi zagadnieniami, dzielili się swoimi doświadczeniami w kontakcie z lekarzem oraz zadawali pytania. Poza tym dowiedzieli się jakimi cechami charakteryzuje się osoba, która chce osiągnąć sukces w życiu, a także o konieczności nieustannego rozwoju.

Na koniec dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek, po czym dzieląc się wrażeniami ze spotkania wróciły do szkoły.

(tekst i fot.  Justyna Rogozińska SP1 w Morągu)