AktualnościHALO MORĄG

Czołgi K-2 z morąskiej jednostki pojechały na defiladę do Warszawy

Kolejny sprzęt wojskowy pojechał do Warszawy, żeby móc zaprezentować się podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Tym razem są to czołgi K-2 z 20 z Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej – Garnizon Morąg, które na Wielką Defiladę dotrą transportem kolejowym.

SILNA BIAŁO CZERWONA to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Już od 12 do 15 sierpnia w całym kraju odbędą się pikniki wojskowe, na których będzie można spotkać żołnierzy oraz poznać sprzęt będący na wyposażeniu jednostek wojskowych.

Punktem kulminacyjnym będzie Wielka Defilada na warszawskiej Wisłostradzie w dniu 15 sierpnia rozpoczynająca się o godzinie 14:00.

Przemierzając ulice stolicy, żołnierze przypomną nam o wartościach, które nas otaczają: odwaga, poświęcenie i miłość do ojczyzny.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Niech nasza obecność na ulicach Warszawy stanowi wyraz naszej jedności i charakteru. Dajmy się ponieść emocjom tego dnia i razem uczcijmy naszą dumę jako Polacy.

Do zobaczenia 15 sierpnia na ulicach Warszawy!

(16 Dywizja Zmechanizowana/ fot. 16DZ)

error: Nie kopiuj!!!